М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
hdbhbd
hdbhbd
09.12.2021 06:58 •  Українська мова

Контрольна робота. "Речення з однорідними членами. Речення із звертаннями, вставними словами (словосполученнями, реченнями)"

1. Укажіть речення з однорідними членами. А)За городом гладінню розлився ставок, за ставком верби похилилися, за вербами на пагорбі хати біліють. Б)Собака стояв під грушею і не зводив з Сашка здивованих очей. В) Уночі несподівано знявся північний вітер, небо скоро затяглося хмарами. Г) Уже сонце скотилось до заходу, уже степова трава лисніла червоним відблиском. 2. Укажіть речення, де зв'язок між однорідними членами речення здійснюється за до сполучників та інтонації переліку. А) Радіють молодій обнові берези, клени, явори. Б) Моя мати навчила мене любить роси, ранковий туман, п'янкий любисток, м'яту, маковий цвіті калину. В)людина має бути не тільки здоровою, а й гарною. Г) Неначе човен в синім морі то виринав, то потопав. 3. Укажіть речення, у якому однорідні члени — присудки. А)Мавка йде до калини, швидко ламає на ній червоні китиці, звиває собі віночок. Б) 3 берега на берег можна добутися баржами або човнами. В) Житя, немов ріка, пливе в майбутне, у завтрашне, у безкрає. Г) Понад морями пролягають тіні журби й тривоги, спогадів і снів.
4. Укажіть речення з неоднорідними означеннями (окремі розділові знаки пропущено). А)На липах з'явилося свіже молоде пахуче листя. Б)Одшуміли над Придесенням перші весняні грози, по тому настали теплі погожі дні. В) Прийде пісня, мов дружна весна, шумовита рвучка голосна. Г) якісь солодкі любі спогади та думки колисали його серце.
7. Укажіть речення зі звертанням. А)Вже почалось, мабуть, майбутне. Б)Ти, як і Дніпро, оспіваний у піснях народних... В)Мавко, ти з мене душу виймеш! Г) вже не існувало для нього нічого, окрім озера, осики й хмелю. 8. Укажіть речення із поширеним звертанням. А) Забудь мене, пташко, забудь, не журись. Б)Плач же, серце, плачте, очі, поки не заснули. В)Кобзарю, знаЕш, нелегка епоха оцей двадцятий нев-гамовний вік. г)Запалай, мій вогнику крилатий, полум'ям привітним і незлим. 9. Укажіть рядок, у якому всі слова- у правильній формі кличного відмінка. А)Соломіє Марківно. Леве Станіславович, Маргарита Георгіївна; Б)Катерина Кирилівна, Петре Владиславович, Мироне Остаповичу; В)Калино Федорівно, Семене Львовичу. Віталію Петровичу: Г)Никанор Iгорович, Христино Данилівна, Дмитре Iвановичу. 10. Укажіть, у якому вставне слово виражає впевСненість. А) Відступати нам, по-перше, пізно, а по-друге, немає підстав. Б)Ви, звичайно, знаєте мою сестру. В)отже, що тут багато говорити й сперечатися. Г)Кажуть. юність нерозсудлива й тривожна.​

👇
Открыть все ответы
Ответ:
yourbae
yourbae
09.12.2021

Відповідь:

Батьківщину не вибирають

На мою думку, Батьківщина — одна з найбільших цінностей у нашому житті, яку ти не вибираєш: вона дана тобі батьками як спадок, який маєш любити й берегти, щоб передати власним дітям.

По-перше, Батьківщина — це насамперед духовний материк, тобто не лише країна, у якій ти народився, а й усі духовні надбання роду й народу: мова, пісні, традиції, звичаї, які відповідають твоїм ментальним особливостям.Яскравим прикладом усвідомлення цього є моя сім’я, де панує пошана до традицій, моральність, прагнення знати народні звичаї й дотримуватися їх: усі ми розмовляємо українською й любимо співати народні пісні, а святкову сорочку кожному власноруч вишила мама; щоліта мандруємо стежками України (у першому поході мене, піврічного, ще несли в спеціальному рюкзачку); допомагаємо дідусям і бабусям поратися на городі, у саду, учимося жити так, щоб не було перед ними соромно.

По-друге, навіть якщо людина з якоїсь причини змушена жити поза межами рідної землі, вона несе у своєму серці часточку Батьківщини. Прикладів цього в літературі сила-силенна.Яскравим прикладом усвідомлення цього є моя сім’я, де панує пошана до традицій, моральність, прагнення знати народні звичаї й дотримуватися їх: усі ми розмовляємо українською й любимо співати народні пісні, а святкову сорочку кожному власноруч вишила мама; щоліта мандруємо стежками України (у першому поході мене, піврічного, ще несли в спеціальному рюкзачку); допомагаємо дідусям і бабусям поратися на городі, у саду, учимося жити так, щоб не було перед ними соромно.

Чи не найяскравішим серед них є творчість Тараса Шевченка, зокрема його поезія «І виріс я на чужині…», у якій Кобзар пише, що для нього немає нічого кращого, як «Дніпро та наша славная Вкраїна…». Глибинним розумінням патріотизму вражають «Кам’яний хрест» Василя Стефаника і «Волинь» Уласа Самчука, поезії Олександра Олеся та Євгена Маланюка.

Отже, Батьківщина — це найцінніший дар твого народу й роду. Це не тільки земля, на якій ти народився та проживаєш, а й уся духовна спадщина твоїх пращурів, яку мусиш плекати й примножувати скрізь і завжди.

Пояснення:

4,8(5 оценок)
Ответ:
1Anabel1
1Anabel1
09.12.2021

ответ:Символічний світ Сковороди можна трактувати як культуру. Культура - це сукупність символів і загальний символ, за до яких відбувається зустріч іманентного й трансцендентного. Як Біблія вимагає символічного прочитання, так і культура повинна виявити свій істинний смисл, схований за масивом символів. Мета кожного символу Біблії - вести людину до пізнання невидимого. Перед очима людини повинна впасти завіса буквального, історичного світу й відкритися вічність. Таким чином, завдяки третьому символічному світу, невидимий світ перетворюється на видимий і стає можливим для сприйняття.Підсумком філософських і життєвих пошуків Г.С. Сковороди е розроблене ним учення про щастя. Щастя він розглядав насамперед як стан незалежності від зовнішніх умов існування й стан душевного спокою. Уся його філософія органічно пов'язана з його життям і спрямована на утвердження духовності як адекватного середовища людського існування. Ідейну позицію Г.С. Сковороди вирізняло й специфічне ставлення до соціального світу, до сучасної йому цивілізації. Він проповідував духовну активність індивіда, але це зовсім не означало його соціальну активність. Український мислитель був в опозиції до сучасної йому соціальної організації й культури. Водночас він не збирався змінювати існуючий порядок у цілому, підкоряти його певній ідеологічній системі. Для нього дорожчий автономний індивід, який розуміє, що відбувається навколо. У цьому індивідові й слід розбудовувати все те, що належить до сфери духу, тобто культуру. Мета людини - опанувати духовне багатство і таким шляхом досягти істинного щастя. Заперечення Г.С. Сковородою сучасної йому цивілізації - це неприйняття того зла, що панувало в ній, але це не втеча від реальності, а спроба формування, вирощування в собі справжньої реальності - реальності духу, що і є культурою.

Объяснение: надеюсь :0

4,4(9 оценок)
Новые ответы от MOGZ: Українська мова
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ