Усе, що оточує нас, цеприрода. повітря, земля, вода, гори, ліс, море, галявина, птахи, звірі в лісі - все це природа. ми часто говоримо: "природа - наш будинок". по іншому - середовище нашого перебування. а щоб ми могли жити, тобто жити, і жити добре, щасливо, наше середовище перебування повинна бути в порядку: вода й повітря повинні бути чистими, дерева, звірі, і птаха - здоровими, камені - безпечними. якщо ми не зможемо насолоджуватися природою, то ніколи не зможемо повноцінно жити. а щоб природою можна було насолоджуватися, потрібно обов'язково піклуватися про неї. і це повинен робити кожний людина що таке турбота про природу? збереження чистої води в ріці - це турбота про природу. адже якщо вода буде забрудненої, то почнуть гинути риби, водяні тварини й комахи, порушиться у природі. збереження цього - обов'язкова умова, адже все в природі взаємозалежно. акуратне викидання різних відходів - це турбота про природу. так, якщо людина прийшла в ліс і просто кинула там поліетиленовий пакет, він уже завдав шкоди природі. а якщо забрал із собою й викинув у сміття, то подбав про природу. поставити взимку годівницю для птахів - це теж турбота про природу. якщо кожна людина хоча б щось буде робити для того, щоб оберігати природу, то наше навколишнє середовище буде сприятливої, гарної
Коли (присл -.-.-.-) берег (ім. підмет) упав (дієсл. присудок), оголивши (дієприсл) бронзову (прикм) спину (ім) нерухомої (прикм) води (ім) (підкреслюєм -.-.-.- так як це все дієприсл зворот), білий (прикм, означення) кінь (ім. підмет) Шептало (прикм. означ) не (частка присудок) стримавсь (дієсл. присудок) і (спол) побіг (дієсл, присудок), перечіпляючись (дієприсл) об (прийм.) кореневища (ім.) верболозів (ім. підкреслюєм -.-.- так як це дієприсл зворот) , грузнучи (дієприсл) в (прийм) піску (ім) та (спол) задихаючись (дієприсл) від (прийм) незнаної (прикм) досі (присл, підкреслюєм все -.-.-.-), нестерпної (прикм, означ), та (спол) все ж солодкої (прикм означ) спраги (ім додаток), яку (займ, підмет) можна (присудок) вгамувати (дієсл присудок) живою (прикм означ), а (спол) не (частка) іржавою (прикм, означ) водою (ім, додаток), яка (займ, підмет) текла (дієсл, присудок) під (прийм) його (займ, означення) ногами (ім, обстав).
(коли...), питання до неї *коли?* [ ], запитання від неї *якої?*(яку..), питання від неї *яка?*(яка..). (речення розповідне, неокличне, складне, з різними видами звязку: сполучниковим та безсполучниковим підрядним з непослідовною підрядністю підрядної обставинної часу та підрядних означальних)
якщо потрібен розбір кожної з частин цього речення 1. Коли берег упав, оголивши бронзову спину нерухомої води (розповідне, неокличне, умовно просте, двоскладне, ускладнене відокремленою обставинною, вираженою дієприслівниковим зворотом, неповне, поширене) 2. білий кінь Шептало нестримавсь і побіг, перечіпляючись об кореневища верболозів, грузнучи в піску та задихаючись від незнаної досі, нестерпної, та все ж солодкої спраги (розповідне, неокличне, умовно просте, двоскладне, ускладнене відокремленими обставинами, вираженими дієприслівниковими зворотами та однарідними означеннями, повне, поширене) 3. яку можна вгамувати живою, а не іржавою водою (розповідне, неокличне,умовно просте, двоскладне, неускладнен (але можливо ускладнене однорідними означеннями : живою, не іржавою), неповне, поширене) 4. яка текла під його ногами. (розповідне, неокличне, умовно просте, двоскладне, неускладнене, неповне, поширене)