1) Вони обійнялися, мов брати, і стояли вражені: під ними Поділ у садах, церкви, красиві будинки; довкола - Дніпро, задніпрянська далечінь, ліси, сонце і небо зовсім близько. 2) Є вічне щастя на природі, немає щастя для міської людини. 3) Невідомо звідки налетіли птахи, заколисалися ранкові гілки. 4) У селі люди дві години копають, крешуть каміння, потім роблять короткий перепочинок. 5) Кажуть: весна приносить щастя й радість, літо - життєву легкість. 6) Любіть красу мови жайворонка, звучання слів і запах слів: це квітка ніжна і чудова батьківська береза.
Я хочу сказати моїм найріднішим людям. Мої батьки дали мені життя, дали мені ціль, дали мені віру й надію. Вони вселили в мене впевненість у завтрашньому дні, до стати на правильний шлях. Підтримали мене у важкі моменти й дотепер ідуть поруч і оберігають від усіляких негод
Часом ми не цінуємо цього, але в кожного в душі зберігається подяка за все, що вони для нас зробили, за всі, чому навчили, за всі, від чого вберегли. І сьогодні я хочу сказати, що навіть не маю подання, який було б моє життя, якби не мої батьки, якби не їхня віра в мене й не їхній яскравий вогонь у серці й очах, що зігрівав і висвітлював шлях мого життя вам, мої батьки!
Завдання: спишіть неозначені та заперечні займенники, знімаючи риску:
хто/не/будь, аби/що, хто/зна/що, ні/хто, що/не/будь, аби/який, ні/котрий, аби/хто, будь/хто, де/хто, ні/чий, казна/що, де/що, де/який, будь/що, а/ні/хто, будь/чий, а/ні/чий, казна/скільки, скільки/не/будь, а/ні/що, будь/який, де/чий, а/ні/який, ні/що, чий/не/будь, де/котрий, де/що, де/який, казна/який.
Відповідь для самоперевірки: хто-небудь, абищо, хтозна-що, ніхто, що-небудь, абиякий, нікотрий, абихто, будь-хто, дехто, нічий, казна-що, дещо, деякий, будь-що, аніхто, будь-чий, анічий, казна-скільки, скільки-небудь, аніщо, будь-який, дечий, аніякий, ніщо, чий-небудь, декотрий, дещо, деякий, казна-який.