Заповніть таблицю прикладами з поданих речень і власними. НАПИСАННЯ НЕ З ДІЄПРИКМЕТНИКАМИ 1.Дієприкметник-означення пишеться разом без залежних слів (виступає як прикметник) 2.Дієприкметник-означення пишеться окремо із залежними словами 3.Дієприкметник-означення пишеться окремо є протиставлення 4.Дієприкметник-присудок пишеться окремо 1. Той Сон і Син (не)гойдані ніким. Мій день народження — це ти. Повите муками у тебе є минуле. В огні буденної людської суєти у мене є майбутнє (не)заснуле. 2. Думки (не) виказані стали за порогом. Рости, моя розбуджена тривого! 3.(Не)меркнучий Дніпре! В якім переброді народ переходить в майбутні світи? 4. На Псло, на Ворсклу, на Сулу, на юні води (не)початі ліг золотий осінній сум. 5. В душі моїй печаль стоїть (не)ждана, в проміннях пам’яті обличчя дорогі (Із тв. М. Вінграноеського).
Зріз знань з української мови
6 клас, ІІ семестр
Диктант
Любисток
З’явився любисток у нашому краю дуже давно. Розкішне зелене листя, приємний запах зробили цю рослину улюбленою в народі. З нею пов’язане повір’я, що можна цим зіллям причарувати когось. Тому любисток має ще й кілька народних назв: любчик, любець, приворотне зілля. Він оспіваний у піснях про нещасливе кохання. У багатьох районах України любисток шанують як оберіг садиби, чаклунське зілля.
Любисток використовують для приготування народних ліків від головного болю. Здавна українські дівчата мили любистком голову, щоб волосся було гарним, щоб не боліла голова.
Деякі народи Кавказу споживають любисток як приправу до м’ясних страв.
Любисток охоче живе на різних грунтах, любить вологу. Та найчастіше його садять у квітниках.