До ть
Укр Мова 6 клас
ві (ू˃̣̣̣̣̣̣︿˂̣̣̣̣̣̣ ू)
1. Займенник-це ..
а) самостійна незмінна частина мови; 6) службова частина мови; в) форма дієслова; г) самостійна зміна частини мови
2. Займенник уживається в реченні
a) Учасник ідеї, а невдалий слідом спотикається. б) Бери хліб із землі, а не в когось із рота. в) За роботою береться, і ні одна не є можливою. г) важливо постійно щастя.
3. Займенник вважає визначенням у реченні
а) Думі мої, міста мої, ліхо мені з вами ... б) Христі речі умішні, а не відомі. в) Мі з батьками знайшли в Карпатах. г) Батьки - не ми.
4. Який зайчик при відмінюванні не має назви відмінка?
а) що; б) мі; в) себе; г) нічий
5. У якому ряду всі займенники відзначаються як прикметники твердої групи?
а) чий, якийсь, кожний, хто-ніколи; б) котрий, ваш, діючий, такий; в) мій, абіщо, чийсь, всякий; г) цей, казна-що, нічий, такий.
6. Потребує редагування скорочення
а) Дякую Вас за інформацію. б) Усі зустрічали його радісними оплесками. в) Небо мініться, небо грає всякими барвами. г) Нам пораду для України жить.
7. Встановіть відповідність
Розрядні зайченники за значенням Займенники 1 підтримують а) всякий, сам, інший; 2 присвійні б) що, який, який є; 3 значення в) той, цей, такий; 4 неозначені г) будь-чий, абіхто, завжди; Д) наш, їхній, твій.
8. Перепишіть, розкриваючи дужки. 3 відновлення випішіть займенник, зробіть морфологічний розбір.
Бид (уся) картини віє (чого) ніконім.
9. Запишіть, розкривіть дужки
Чого (ніколи), казна (3) ким, хто (сь), (абі) чий, (ні) хто, ні (для) кого, (ані) хто, (хтозна) чий , (будь) хто, (будь) (на) все, (ні) котрому, (ні) (до) чого, (казна) чого, (будь) що, (де) котрій, (до) кого (сь), спитав у (він), допомагає (їй), надіався на (них), люблю (їх).
10. Напишіть, користуючись займенниками, торгуйте мініатюру на тему «Хобі школярів». Надпишіть розряди займенників.
У кожного народу є свої історії, в яких розповідається про походження Всесвіту, про появу першої людини, про богів і славних героїв, які здійснювали подвиги в ім’я добра і справедливості.
Подібні легенди виникли в глибоку давнину.
У них відбилися уявлення давньої людини про навколишній його світ, де все здавалося їй загадковим і незрозумілим.
Загадкове оточувало людину з усіх боків – в зміні дня і ночі, гуркоті грому, бурях на морі – людині бачилися прояви якихось невідомих і страшних сил, добрих чи злих. Це залежало від того, який вплив вони чинили на її повсякденне життя і діяльність.
Поступово неясні уявлення про явища природи оформилися в детальну систему. Людина одушевляла оточуючу її природу, наділяючи її людськими рисами, щоб пояснити те, що не розуміла. Так був створений невидимий світ богів, майже такий же, як і світ людей на землі. Відмінності були в тому, що з кожним богом пов’язувалося те чи інше явище природи, наприклад грім або буря.
Людська фантазія уособлювала в образах богів не тільки сили природи, а й абстрактні поняття. Так виникли уявлення про богів:
любові;
війни;
справедливості;
розбрату;
обману і т. д.
Історії, придумані в Стародавній Греції, відрізнялися особливим багатством художньої фантазії. Вони і були названі міфами (грецьке слово «міф» означає розповідь). Потім ця назва поширилася на такі ж твори інших народів.
У різних країнах безіменні народні співаки розповідали про знаменні події, про подвиги вождів і героїв. Твори передавалися з вуст у вуста протягом багатьох поколінь. Проходили століття, спогади про минуле ставали все більш непевними, і реальність все більше поступалася місцем фантазії.
Довгий час вважалося, що міфи – фантастичний вимисел, але виявилося, що це не зовсім так.
В результаті археологічних розкопок була знайдена Троя, причому саме в тому місці, про яке говорилося в міфах. Розкопки підтвердили, що місто кілька разів руйнували вороги. Кілька років по тому були розкопані руїни величезного палацу на острові Крит, про який також розповідалося в міфах.
Так з’єдналися разом історії про явища природи і богів, які керують цими силами, і розповіді про реальних героїв, які жили в далекі часи. Стародавні легенди стали міфами. Хоча образи міфічних героїв і прийшли з далекого минулого, їх історії продовжують хвилювати людей і в наш час. Вони продовжують жити сьогодні у творах живопису, літератури і музики.
Міфологічні образи зустрічаються і в мові. Так, з грецької міфології прийшли вирази:
Объяснение: