М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации

Т, будь ласка Україньска мова

👇
Открыть все ответы
Ответ:
У Киеві на площі перед Софійським собором — rірка із сірих гранітних брил, на якій напис: «Богдан Хмельницький. 1888». На вершині гірки бронзовий кінь, раптово зупинений вершником у момент стрімкого руху. Навіть у житті не часто помітиш таку мить. здибленого розпашілого скакуна. А тут усе в бронзі до найменших деталей. I так правдиво, що ніби чуєш іржання коня, удар копит об камінь, окрик вершника. Ця скульптура, Здається, завжди стояла на площі, де 23 грудня 1648 року кияни зустрічали Богдана й очолюване ним козацьке військо після перемоги під Пилявцями. Однак народжувався монумент у муках і непорозуміннях. Автор шедевра — видатний скулыттор XIX століття, білорус за походженням, Михайло Микешин. На за вчених — ініціаторів спорудження монумента, він прибув з Петербурга й почав працювати над проектом, враховуючи побажання знавців української старовини. Iсторик Володимир Антонович знайомив Мике-шина з різними портретами Богдана Хмельницького, зразками військового одягу, зброї того часу. Кінь мав бути саме такий, за на якому іздив Хмельницький: витривалий, маневрений, безвідмовний у битві і відданий ОсТ своєму господареві. За розпорядженням козачого генерала коней приводили для моделювання в З майстерню скульттора. Проект був схвалений Київським ініціативним DОД комітетом, але уряд відмовився не тільки покрити заплановані витрати, а й виділити з державної казни бронзу на монумент. Та нішо не могло зупинити Микешина патріотичної Спорудження пам'ятника Богданові Хмельницькому стало всенародною справою. січні 1870 року розпочали добровільний збір коштів. Жертвували найбіднішіi ремісники, солдати, робітники, службовці. зібраних коштів було замало. Задля зменшення витрат скульптор відмовився від супровідних композицій на постаменті. Бронзу одержали з переробленого металобрухту, який діставали з великими труднощами. постійно ставила перепони: Микешина з будинку, за доносами наклали арешт Але і в таких складних умовах митець У селяни, продовжував самовіддано працювати. Через три роки скульптуру нарешті відлили. був довершений мистецький твір. До скульптору в таких скрутних умовах його талант, а й наполегливість та сила черпав натхнення не з нагород і титулів, власного переконання в необхідності справи. Встановлення пам'ятника розтягнулося років. Були проблеми з його перевезенням Петербурга до Києва, збереженням, пошуком місця встановлення. I все ж настав довгоочікуваний день. На Софійській площі віднині височів пам'ятник Богданові Хмельницькому. Не запросили на відкриття тільки його творця Михайла Микешина: ЧИновники поквиталися зі славетним митцем
4,4(74 оценок)
Ответ:
aidnovna
aidnovna
29.03.2020

Містичний замок

Чарівне Закарпаття милує неповторними краєвидами, багатством кольорів та незабутніми панорамами всіх тих, хто приїжджає в гості та живе тут. Одним із найвидатніших місць області є справжній замок Паланок, який захоплює нас своїм силуетом при сході раннього сонечка.

Дивна назва цієї історичної пам'ятки походить від маленького містечка, оточеного полями та ровом з водою, що знаходиться біля підняжжя 68-метрової гори, на якій він і розташований. Говорять, що перша споруда, яка згодом перетворилася у сучасний замок, була збудована білими хорватами в X ст., які проживали тут. Першим володарем міцної фортеці став князь Федір Корятович, який перетворив її у свою резиденцію. Він же викопав величезний колодязь, з якого, за легендою, кожну ніч виє чорт. Навколо споруди ростуть зелені дерева. Вони, наче піднімають догори весь могутній замок, вершини якого доторкаються до блакитного неба.

Споруда має три захисні фортеці, під якими розташовані підвали. Замок оточений глибоким ровом, через який можна пройти по дерев'яному мосту. Передня частина непримітна, з трьома невеличкими вікнами та загадковим порталом, за яким ти опиняєшся в іншому вимірі простору та часу, адже містична атмосфера палацу не залишить байдужим нікого. Багато людей приходять побувати там, подивитись на Мукачеве з висоти. 

Сучасний стан цієї історичної пам'ятки плачевний, хоча деякі частини відреставровані. Я надіюся, що знайдуться люди, які зможуть зберегти її і для інших поколінь, адже без минулого нема майбутнього. 

Мукачівський замок - один з небагатьох, який поєднав у собі декілька стилів Середньовіччя. Я горджуся тим, що завдяки Паланку про наше Закарпаття говорять навіть за кордом. Тому цінуймо та зберігаймо його!

Подробнее - на -

Объяснение:

4,5(97 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Українська мова
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ