М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
Sasha080903
Sasha080903
19.06.2020 23:52 •  Українська мова

1. Укажіть рядок, у якому всі слова — частки: А б, ані, і, в, на; В хіба, невже, лишень, справді, чи; Б чи, не, хай, мовляв, з-понад; Г мовби, ніби, із-за, що, тільки.
2. У реченні «Хотіла б я піснею стати» частка: А надає реченню вказівного смислового відтінку; В утворює нове слово; Б вказує на емоції мовця; Г утворює граматичну форму.
3. Укажіть рядок, у якому всі слова — модальні частки (спонукальні): А чи, невже, хіба, годі; В он, таки, якраз, аби; Б бодай, давай, -но, -бо; Г лишень, тільки, майже, ну.
4.Укажіть речення, у якому вигук відокремлюється комою (окремі розділові знаки вилучено) А Ой ви мене злякали. Г Ой летіла зозуленька, на калині сіла. Б О земле рідна, я тебе люблю. Д Ой ти, дівчино, з горіха зерня. В О князю, служитиму тобі вірно!
5. Укажіть рядок, у якому всі вигуки — емоційні: А м-м-му-у-у, бе-е-е, ме-е-е, гав-гав; В геть, цить, гайда, брись; Б добрий день, доброго ранку, добрий вечір, агов; Г ой, ух, ах, тьху.
6. Укажіть речення, у якому немає вигуку: А Оте «ура» ще довго їм вчувалося. В Оце так! А я думав, що ви до уроків готуєтесь. Б Скажіть, будь ласка, котра година. Г Ой, вербо, вербо, де ти росла?
7. Укажіть рядок, у якому всі частки пишуть окремо: А написав/би, немов/би, як/небудь, надумав/таки; В таки/прийшли, ну/й, навряд/чи, скажи/ж; Б все/ж/таки, стань/бо, аби/куди, все/таки; Г поки/що, колись/то, як/от, дай/но.
8. Укажіть рядок, у якому всі вигуки пишуть через дефіс: А будь/ласка, на/добраніч, до/побачення, добри/день; Б їй/богу, ку/ку, кар/кар, тік/так; В от/тобі/й/на, в/добру/путь, стук/грюк, брязь/дзінь; Г тьох/тьох, ой/Боже, гав/гав, му/у/у.
9. Допущено помилку в написанні частки зі словом у рядку: А дехто таки стояв; В підійди-но ближче; Б отакий то розумний; Г було б добре відпочити.
10. Частку ні пишемо разом в усіх словах рядка: А ні/хто, ні/в/якому, ні/від/чого; В ні/чого, ні/в/що, ні/до/чого; Б ні/який, ні/скільки, ні/кого; Г ні/де, ні/з/кого, ні/з/чим.
11. Частку не пишемо разом у реченні: А Жодна думка не/видалась йому доладною. В До весни вже не/далеко. Б Нічого нам не/залишається, як оборонятися. Г Зорі поки що не/вкрили цілого неба.
12.Частки немає в реченні. А Розум за гроші не купиш. В Тече вода із-за гаю та попід горою. Б Лунають лише пісні солов’їні. Г Нехай квітне планета чистотою.

👇
Открыть все ответы
Ответ:
Ульяна122004
Ульяна122004
19.06.2020
З  давніх-давен склалося так, що кожна держава має державні та деякі інші додаткові символи, головними серед яких є герб країни, її прапор і гімн. Гербом України зараз прийнято вважати тризубець. Але це дещо не так, адже це лише малий герб країни, а над головним робота й досі не закінчена. Та так чи інакше, але саме тризубець, у будь-якому випадку, буде складати основу великого українського герба. Цей символ нашими співвітчизниками використовувався ще в середньовіччі. Пізніше тризубець став знаком деяких великих князівських родів Київської Русі, зокрема Данили Галицького, Володимира Великого і князя Святослава.Що ж означає тризубець? На це питання існує кілька відповідей. По одній із версій три зуба емблеми символізують три природні стихії – землю, воду і повітря. Друга версія допускає, що тризубець – це символ триєдиного Бога, Святої Трійці. А український гетьман Микола Грушевський вважав, що тризубець міг бути верхівкою символу гетьманської влади – булави.Щодо прапора України, то історія з’єднання жовтого і блакитного кольору на ньому бере свій початок від герба Галицько-Волинського князівства, на якому було зображено жовтого лева на блакитному тлі. У сучасному світі кольори українського прапору частіше усього пов’язують з синім небом та золотими хлібними нивами.Гімном України затверджено вірш Павла Чубинського «Ще не вмерли України…», покладений на музику Михайла Вербицького. Слова гімну повинен знати кожний громадянин нашої країни.Окрім державних символів України існують ще й народні. Недарма кажуть, що «без вишні і калини немає України». Саме вони стали поетичними символами, які підкреслюють любов українського народу до пісень і його ліризм. Ще одним народним символом нашої країни є золота пшениця, яка говорить про щедрість і родючість наших земель. Навіть на прапорі символічно зображена золота багата нива, що розкинулася під чистим блакитним небом.Найдревнішим символом України можна по праву вважати рушник і вишиванку. На цих речах з давніх часів українські жінки вишивали національні узори і обереги. Рушниками по традиції перев’язували руки молодят на весільних бенкетах, ними прикрашали образа, рушники давали матері своїм дітям, коли ті відправлялися у дальню дорогу, щоб вони і на відстані відчували тепло материнської любові та рідного вогнища, а також захищали їх від неприємностей.Ще один, не менш значимий для нашого народу, символ – це хліб, кругла ароматна паляниця. Цей символ свідчить про щедрість і хлібосольство українців, про їхню любов до рідної землі і працелюбство. Сюди ж можна віднести і знамениті вареники та сало, без яких неможливо уявити жодного святкового столу, жодного застілля.
4,6(85 оценок)
Ответ:
galihanowa2015
galihanowa2015
19.06.2020
Не давно я прочитав комедію Тараса Григоровича Шевченка “Сон” “У всякого своя доля”. У цому творі я хочу поділитися з вами о моїх враження отриманих після прочитання цієї комедії.
Перше що вразило мене-це епіграф поеми, в якому автор розкриває головну ідею твору: довести до читача правду про країну зла та насильства. На самому початку автор іронічно змальовує людей, які населяли країну і розповідає про їхню працю в таких рядках: “той мурує-той руйнує”. Сюжет поеми складається з 3-х картин в яких автор по черзі описує Україну, Сибір та столицю Російської імперії Санкт-Петербург. В першій картині автор дуже вдало змальовує рідні пейзажі та схід сонця в безтурботних тонах. Але раптом як грім серед ясного неба автор придивляється та баче: як під тином лежить опухла від голоду дитина, що не все так гарно на рідній земл,і що люди потерпають від експлуатації на панщині, мруть від голоду, тяжких хвороб. Ось що вражає в цій картині вдало змальований поетом пейзаж та страшні муки рідного народу на його красивій землі.
Друга картина-це політ над вічною мерзлотою Сибіром. Тут автор також доносить до читача пейзаж, але зимовий. Далі герой комедії чує, як затріщали кайдани і як тяжко людям у неволі. Тут герой бачить не тільки злочинців, але й на думку автора, чесних і справедливих людей, одним словом цвіт нації. Ця картина ще страшніша за попередню, бо тут герой зрозумів до чого дійшов уряд зібравши всіх неугодних у тісній могилі. Далі герой ставить запитання: а за що народ терпить такі муки, і обвинувачує в цьому царя. Далі автор рішуче закликає боротися проти царату. Ось чим вразила мене ця частина, рішучістю автора та його закликами боротьби проти гнобителів.
Третя картина, як і попередні починаються з пейзажу, але на цей раз вже міського. Автор описує російські міста. Коли герой потрапляє в столицю імперії то зустрічає свого земляка дрібного чиновника, який своєї рідної мови відцурався та чужої не навчився. Тут автор називає цього чоловіка мерзенним каламарем і описує його, як втратившого національну свідомість та гідність. Потім герой потрапляє до палацу царя і викрикує: “Ось де рай!”. Потім автор вдало змальовує панів, називаючи їх пикатими. Пузатими. Потім автор описує царське подружжя застосовуючи при цьому різні художні засоби. І вкінці автор доходить висновку що цар це не цар без тюрми народів-Сибіру, без своєї челяді, та чиновників. Ця частина дуже вражає сатиричними описами царату та чиновників.
Ця сатирична поема дуже вдало поєднала в собі опис страждань простого народу, який не прокладаючи сил тяжко працює на своїй землі і водночас вмирає з голоду, та райське життя панів, які живуть собі безтурботно в розкоші та достатку.
4,7(67 оценок)
Новые ответы от MOGZ: Українська мова
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ