М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации

Вправа 2. Записати речення . Відшукати власне українські і запозичені слова.

Осінь - маляр з палітрою пишною тихо у небі кружляє, все осипає красою розкішною. О, ні, поет – не гладіатор, що бавить натовп цирковий! Поет – пророк, поет – новатор і вільний мучень життьовий. Через роки й десятиріччя, через прадавні – давні дати, я хочу глянути у вічі, які не можу пригадати.

Вправа 3. Запишіть у дві колонки: а)іншомовні слова, б) не іншомовні слова.

Зупинка, інтермецо, механік, кіно, столяр, вікно, масштаб, внизу, віньєтка, матч, канікули, грім, сніг, кабінет, штепсель, стіл, сутінки, бутерброд, хліб, абревіатура, інтеграл, комюніке, високо, каучук, нетто, щоденник, око.

Вправа 4. Погрупуйте подані терміни залежно від галузі знань, сфери їх використання (педагогіка, психологія, мовознавство, спорт, математика, фізика, логіка, літературознавство, професійно- виробнича лексика, військова лексика, політична лексика тощо):

Розвиток, психоаналіз, інтерлінгвістика, суфікс, фехтування, фільтрування, методика, фініш, узагальнення , натуралізм, диктатура, формування, форсувати, алгоритм, фосфоресценція, алітерація, кореляція, фракціонування, фрезерування, анафора, білінгвізм, концентрація, гімн, конфлікт, перипетія, манускрипт, такт, помпезність, експеримент, шарада, систематизація, типізація, титр.

Вправа 5. Прочитати, виписати терміни, взяті з газетних текстів.

1. На цій же виставці представлені голубувато–сірі базальти. Назву каменя запозичено від ефіопського слова «базал» , що означає «кип’ячений». Він народжений у вулканічних викидах, що бурлять і клекотять нестерпним жаром.

2. За добу близько 3 млн барелей нафти(1 барель дорівнює 159 літрам) викачується із землі Венесуели.

3. Те, що ми називаємо словом «спорт», зрозуміле, очевидно, всім. Слово «спорт» увійшло до нашого лексикону з англійської мови, але мало хто знає його походження і первинне значення. У книзі «Життя цезарів» Гая Сетонія Транквілла згадується про виникнення цього слова. Римський цезар Клавдій вирішив встановити поряд із боями гладіаторів понадпрограмові ігри. Він назвав їх «спортула». Цим словом називають кошичок із ласощами. Щоб привабити до нового виду змагань, Клавдій через герольдів сповістив, що під час ігор публіка за ться на частування.

Вправа 6. Розкрийте дужки, вибираючи дієслово, що найточніше відповідає змісту речення.

Усі побачили , що (прийшла, почалась ) повінь.

Увечері мене додому (проводжали, супроводжували) друзі.

У нашому місті (побудовано, споруджено) плавальний басейн.

Сьогодні на уроці біології учитель (говорив, розповідав) нам про генетику.

З дерева виготовляють (дерев’яне, деревинне) вугілля.

Діти почали (шукати, розшукувати, відшукувати) дорогу з лісу додому.

Вдалині (блимнули, блиснули, бликнули) вогні міста.

👇
Ответ:
xomahgf
xomahgf
19.02.2023

Вправа 1

Маляр, гладіатор, палітра, поет

Новатор, пророк

4,7(42 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
viva32
viva32
19.02.2023
У мене в саду розпускаються численні рослини. Але більше всіх мені подобаються тюльпани. Я люблю тонкий аромат , ніжну граціозність і химерні форми цієї квітки . Коли настає грандіозне свято в моєму житті , я чекаю , що близькі люди подарують мені мої улюблені тюльпани. Колір і запах цих квітів наповнюють мою душу радістю , безтурботністю і спокоєм . Пелюсточки тюльпана надають неповторний вигляд квітці , створюють атмосферу дружелюбності і вірності. Стеблинка улюбленої квітки нагадує струнку дівчину. Він дуже тонкий і зеленуватий. Вельми важко уявити , як стебло витримує могутню голівку квітки на собі. А його шикарні листя? При їх вигляді так і хочеться посміхнутися і радіти . Дивлячись на цю квітку , мені згадується моє щасливе і безтурботне дитинство . Я дуже люблю перебувати навесні в лісі. Рослини прокидаються від сплячки і демонструють усьому світові свої принади. Я вважаю , що без квітів неможливе саме життя . Квіти – це шматочок щастя і затишку . Адже недарма жоден свято не обходиться без квітів , а також недарма закохані юнаки та дівчата оспівують квіти у своїх піснях , віршах , мріях …
4,4(1 оценок)
Ответ:
lenaglukhova20
lenaglukhova20
19.02.2023
Любов до природи, бережливе ставлення до неї тісно пов’язуються з поняттям «батьківщина». Шанувати природу неможливо без глибоких знань про навколишній світ. Калина під вікном рідної оселі, тополя на околиці села, лелече гніздо на клуні, жеботлива кринички при перехресті доріг, боброва гатка в тихоплинній заплаві, терпкий запах лісової конвалії — усе це спогади нашого дитинства, наш духовний світ, з якими ми вирушали чи маємо вирушати в життя. Знати, а тим паче берегти ці святині — наш обов’язок. Людина, котра не засвоїла таких духовних цінностей, не перейнялася любов’ю до природи, рано чи пізно стане брутальпим споживачем.
4,5(24 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Українська мова
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ