М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
MaxSorv
MaxSorv
24.08.2022 06:57 •  Українська мова

1. Визначте правильне твердження:
А) Частини складного речення з різними видами зв'язку поєднуються тільки сполучниками сурядності.
Б) Частини складного речення з різними видами зв'язку ніколи не поєднуються сполучниками.
В) Частини складного речення з різними видами зв'язку поєднуються тільки сполучниками підрядності.
Г) Частини складного речення з різними видами зв'язку можуть поєднуватися сполучниками сурядності, підрядності, сполучними словами та інтонаційно.
2. Правильно вжито розділові знаки в складних синтаксичних конструкціях
А) Проведений разом час і можливість перекинутися щирим словом із близькою людиною до решти помирили Остапа з несподіваним випадком; його значно заспокоїли Соломіїні доводи і бидва товариші твердо поснули сном молодості.
Б) Дівчинка мила посуд, а Маланка, заклавши руки, побожно слухала оповідання про те, скільки привезено цегли, яке й чому забраковано дерево, що прикажчик нічого не розуміє і коли б не Андрій, не було б діла.
В) Майже кожної ночі, перериваючи спокійний сон хатинки, розлягався раптовий грюкіт у віконце, і хату сповняла ціла банда якогось непевного люду, що кричав, блискав жадними очима і сварився.
Г) Була весняна ніч, осяяні місячним сяйвом, дерева стояли в цвіту як наречені.
3. У реченні
"Сонце заглядало у вікна (1) та лелека кружляв над подвір'ям (2) і придивлявся (3) чи не вибігли діти (4) аби привітати його"
кому треба ставити на місці всіх цифр, ОКРІМ
А) 1
Б) 2
В) 3
Г) 4
4. Розділові знаки в складних синтаксичних конструкціях вжито правильно в реченні
А) Спокійно дозволив я себе забрати і, поки залізо тряслось та лящало, я ще раз, востаннє, вбирав у себе спокій рівнини, синю дрімоту далеких в.
Б) Розсипало сонце своє проміння і видно було, як цілим морем пливли кудись ще зелені ниви, дев’ятсот десятин панського поля, що спускалося часом у балку, а потім здіймалося знову, як хвиля.
В) Тепер поле все ширше розкривало свої рамена, все далі розстеляло свою одежу, і коли хлопець зійшов на горбок, перед ним встали в повній красі всі ниви, зелена пляма низької луки, далека смужка лісу.
Г) Така краса буває лише ранньої весни, коли пробуджується степ і розімліла від сонця земля сповнюється чарами материнства.
5. Пунктуаційну помилку допущено в реченні:
А) Денний пил спадав, синіло все кругом, і коси золоті зоря вплітала в трави, що повнилися степовими згуками.
Б) Морські хвилі так невпинно голубіють під стінами скель , а сонце так світить ласкаво, що аж каміння сміється.
В) Коли хлопець доторкнувся смичком до струн скрипки, все на світі зникло і залишилася тільки музика.
Г) Коли тиша навшпиньки заходить у ліс, тоді виходять зі сховків нічні тварини, і під кущами поселяється казка.
6. "Не знаю, чи то з усіма таке діється, але згуки пісні, що торкалися мого вуха, лягали перед очима фарбами, малювали мені з дивною яскравістю цілі образи".
Зі скількох частин складається речення?
А) двох
Б) трьох
В) чотирьох
Г) п'яти
7. Заголовок тексту повинен відображати:
А) тему та головну думку тексту
Б) експозицію тексту
В) тип мовлення
Г) стиль мовлення
8. Речення в тексті пов'язані за до таких мовних засобів (засобів міжфразного зв'язку):
А) синонімів, власних назв, мікротем, основної думки
Б) займенників, сполучників, синонімів, повторів, спільнокореневих слів
В) займенників, абзаців, іменників, теми
Г) повторів «відомого» і «нового», прикметників, головної думки
9. Не може бути головною думкою тексту:
А) те, заради чого створено текст (задум його автора)
Б) те, чого текст навчає, що схвалює або засуджує
В) його зміст, те, про що в ньому розповідається
Г) висновок, що робить автор
.

👇
Ответ:
Dima140916
Dima140916
24.08.2022

Відповідь Покрокове пояснення:

Своим присуцтвием.

4,7(37 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
алина3851
алина3851
24.08.2022

Нас , коли нам сумно ,завжди підтримають добрим словом та усмішкою.Відомо , що усмішка-джерело щастя і довгого життя.Своїм добрим поглядом ми можемо вртувати безліч людей , та навіть усміхнувшись їм , ми вже їх підтримаємо.Погляди бувають різні, проте не всіх з них “лікують” людину.Лише деяким вдається ця “терапія”.То ж давайте лікувати людей всімаючись їм, і тоді світ навколо нас стане веселішим та цікавішим.

На мою думку кожна людина гідна усмішки.Адже вона робить життя радісним, посилює в людях віру, любов і просто покращує настрій.Перебуваючи у суспільстві, можна гати різні види посмішок.Наприклад, посмішки бувають щирі і відкриті, теплі і привітні. Усі перераховані види посмішок залежать від того, на що орієнтована посмішка. Якщо посмішка дарує нам радість і тепло, то можна сказати, що людина, яка дарує її на, зичить оточуючим добра. Можна із впевненістю сказати, шо посмішка людини – те, що сонячне світло для квітів. Але уявіть собі, що зникли з життя людей усі посмішки, уявіть, що зникли тоді в природі усі квіти… на що перетвориться життя???
Отож, подаруйте людині посмішку, адже вонп нічого не коштує, але дорого цінується!

4,8(91 оценок)
Ответ:
The1eaten1choc
The1eaten1choc
24.08.2022
Кожна людина, починаючи з самого дитинства, має свої права. Про це нам розповідають в дитячому садку, в школі та інших навчальних закладах. Це дуже важливо, оскільки всі люди повинні знати, на що вони мають право і як вони можуть себе захистити в тій чи іншій ситуації.

Я вважаю, що кожен чоловік повинен ознайомитися хоча б з найголовнішими і важливими правами, одне з яких є право на життя, а також на виховання в сім'ї.
Про це зазначено у правовому кодексі.

Отже, всі діти мають право на те, щоб знати, хто їх батьки. А от якщо говорити про право на життя, то ці знання стоять на чолі всіх інших. Вже коли дитина народжується, то вона відразу ж набуває право на громадянство.

Тільки тут дуже важливу роль відіграє те, на якій території вона народилась. Тому слід обов'язково ознайомитися з усіма нюансами кодексу.

Які ще можуть бути права у дитини? Сюди слід віднести ще таке не менш важливе право, яке передбачає свободу думки, а також слова і релігійних поглядів.
Не дозволяється втручатися у право дитини на особисте життя або сімейну. Це стосується недоторканності житла, забороняється незаконно посягати на його репутацію або ж честь.

До того ж слід зауважити, що права, які належать дитині, зафіксовані в спеціальних міжнародних документах. Все що в них зазначено, стосується кожної дитини без будь-якого винятку. Тому необхідно обов'язково ознайомити малюка з тим, на що він має право. Крім цього, самим законом, а також деякими іншими засобами забезпечується захист та надаються всі необхідні умови для того, щоб він міг нормально і правильно розвиватися як розумово, так і фізично, як морально, так і духовне. Завдяки чому він виростить в соціальному плані здоровою людиною, повним власне гідності та почуття свободи.

Особливі права має дитина, яка є неповноцінною у фізичному або психічному, а також соціальному плані. У такому разі йому забезпечуються деякі спеціальні режими, відповідна освіта і піклування, необхідні йому через особливого стану.
Однак важливо розуміти і те, що для того, щоб дитина виросла гармонійною особистістю, йому просто необхідні любов і розуміння. Якщо це можливо, то він повинен зростати, відчуваючи любов і ласку своїх батьків, які відповідають за нього у повній мірі, поки він не досягне повноліття. Якщо немає на то ніяких вагомих обставин, то малолітні діти не повинні бути разлученнимі зі своїми матерями. А ось ті діти, які не мають власної сім'ї, то за них мають відповідати органи публічної влади. Це ж стосується і тих сімей, які не мають достатніх засобів для існування.

Дитина має повне право і на отримання освіти. У свою чергу це освіта має сприяти тому, щоб діти отримували загальний культурний розвиток. Оскільки саме завдяки цьому після дитина зможе незалежно виховувався він у родині чи ні, мати рівні можливості, а після займатися розвитком своїх здібностей і умінь. З дитинства йому повинні прищепити те, що він є соціально відповідальним і корисною особистістю для навколишнього суспільства.
Таким чином, тільки якщо дитина з самого дитинства знайомий зі своїми правами, то йому вдасться після реалізувати всі намічені плани і цілі, незалежно від того, чи відчував він труднощі в дитинстві чи ні. До того ж саме діти повинні в першу чергу отримувати до відчувати захист з боку держави. Саме незаперечні права дитини повинні захищати його від недбалого і жорстокого ставлення, а також експлуатації.
4,8(84 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Українська мова
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ