Пам’ятник має чималі розміри. Висота бронзової кінної статуї – більше 10 метрів. Її встановлено на високому гранітному п’єдесталі, що імітує дикий неотесаний камінь (постамент спроектовано київським архітектором В.Ніколаєвим).
Гарцює неспокійний кінь. Міцною і вправною рукою стримує його полководець. Упевнено тримається він у сідлі, силою налито його могутню постать. Лівою рукою придержує гетьман кінський повід, правиця стискає булаву – символ гетьманської влади.
Докладно й ретельно зобразив скульптор одяг Хмельницького: козацький жупан, свиту, шаровари. Поблискує бронзою на боці шабля.
Погляд приковує лице гетьмана – настільки виразним зробив його скульптор. Глибокі зморшки перерізали високе чоло. Ще суворішим немолоде обличчя гетьмана роблять довгі козацькі вуса. Тяжка задума на чолі, втома й неспокій в очах. Незмірно тяжкою є відповідальність за людські життя, за долю народу.
Ще здалеку пам’ятник чітким силуетом вимальовується на тлі неба. Чудово гармонує кінна статуя з обрисами Софійського собору, що височіє неподалік.Объяснение:
Відповідь:
1) Я бачу чорні провалля віконних щілин,(1) темно-цегельний кістяк стін,(2) бляшаний дах,(3) що іржавіє,(4) повиснувши на оголених ребрах перекриття.
1,2 - МІЖ ОДНОРІДНИМИ ДОДАТКАМИ ПРОВАЛЛЯ, КІСТЯК, ДАХ
3 - ПІДРЯДНА ЧАСТИНА що іржавіє
4 - ДІЄПРИСЛІВНИКОВИЙ ЗВОРОТ повиснувши на оголених ребрах перекриття.
2) Цю кам’яницю,(1) призначену для міського музею,(2) почали будувати ще перед Першою світовою війною,(3) тоді кинули,(4) і так вона лишилася стояти сумною й безглуздою руїною.
1-2 - ДІЄПРИКМЕТНИКОВИЙ ЗВОРОТ ПІСЛЯ ОЗНАЧУВАНОГО СЛОВА призначену для міського музею
3 - МІЖ ОДНОРІДНИМИ ПРИСУДКАМИ ПОЧАЛИ БУДУВАТИ, КИНУЛИ
4 - ПЕРЕД ЧАСТИНОЮ СКЛАДНОГО РЕЧЕННЯ, ПРИЄДНАНОГО СПОЛУЧНИКОМ І
3) Я згадую про про чай,(1) що його пито ввечері в садку:(2) цвірчать цвіркуни,(3) дзеленчить і гуде у вечірній тиші далекий трамвай,(4) звертаючи з проспекту на гору,(5) млосно пахнуть у важкій нічній пітьмі матіоли...
1 - ПЕРЕД ПІЖРЯДНОЮ ЧАСТИНОЮ
2 СКЛАДНЕ БЕЗСПОЛУЧНИКОВЕ РЕЧЕННЯ, ДАЛІ ЙДЕ ПОЯСНЕННЯ
3,5 - МІЖ ОДНОТИПНИМИ ЧАСТИНАМИ БЕЗСПОЛУЧНИКОВОГО РЕЧЕННЯ
4-5 - ДІЄПРИСЛІВНИКОВИЙ ЗВОРОТ звертаючи з проспекту на гору
Пояснення: