Відповідь:
Речення з прямою мовою
1) "Васильку, го-ов! А йди сюди!"- гукнув з подвір'я батько.
2)"Чи всі ви живі та здорові?"- сказала Миша Пацюкові.
3)"Оце наша електростанція,- пояснював Іван Федорович.-Хіба не красуня?"
4)Горлов запитав ад'ютанта: "Огнєв є?"
5)Мати благала Миколу: "Сину, не чіпай ти осавули!"
Пояснення:
Пряму мову беремо в лапки. Якщо слова автора стоять на початку речення, то після них ставиться двокрапка, якщо після прямої мови, то тире. У третьому реченні пряма мова розривається словами автора.
Весна — найдивовижніша пора року. Мені дуже приємно гати, як у березні сонце починає з’являтися все частіше й частіше. Воно починає пригрівати, тож сніг у деяких місцях починає танути. Потім сніг перетворюється на воду, всюди починають текти веселі струмочки. Навколо стає брудно, навіть можна сказати, що некрасиво, але це триває недовго. Через кілька днів ми вже бачимо, як починає пробиватися молоденька зелена трава, та з’являються кульбаби, вірна ознака приходу весни. В цей час мій настрій завжди тримається піднесеним. Я радію, що ця довга зима закінчилася, скоро стане тепло, а земля та дерева вкриються зеленню.
У квітні повним ходом йде перетворення природи. Дерева огортаються зеленим листям, земля вкривається зеленим килимом. Навколишній світ стає красивим і приємним оку. Приходять теплі деньки, хоча ночами може бути ще досить холодно.
Травень — це вже практично літо. Дачники спрямовуються до своїх городів, фермери садять останнє насіння. Травень є традиційним місяцем для масового виїзду на шашлики, туристи починають збирати речі в походи. Школярі та студенти складають останні іспити й заліки, всі радіють, що скоро почнуться літні канікули. Після зимової сплячки життя починає вирувати.