М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации

Зробіть виписки для виступу на засіданні шкільного історичного гуртка.

НЕВТОМНИЙ МАНДРІВНИК
Василь Григорович-Барський навчався у Київській духовній академії. Навчання в Києві довелося припинити через хворобу. Проте, лікуючись у Львові, юнак відвідував Львівську академію.
1724 року, на двадцять третьому році життя, Василь вирушає у мандрівку чужими землями. Він прямує святими місцями до Рима, потім до гори Афону, далі — на Схід. У подорожах Василь Григорович-Барський провів двадцять чотири роки, перенісши безліч пригод, зазнавши нужди, голоду й небезпек. Йому траплялось ночувати в пустел неба в сусідстві з хижаками, не знаючи, чим він завтра годуватиметься і що питиме.
З Афону мандрівник вирушає святими місцями до Палестини, потім протягом двох років живе в Єгипті, Сирії. Тут він був пострижений у ченці. Проте потяг до подорожей знову перемагає, і ось Василь знову в дорозі. Якийсь час він живе у монастирі на Афонській горі. Змушений до того обставинами, 1747 року він повертається до Києва, де через шість тижнів помирає.
Подорожні нотатки Барського тривалий час розповсюджувались у рукописах і лише 1778 року коштом князя Григорія Потьомкіна були видані в Петербурзі. «Пешеходца Василия Барского путешествие к святым местам» витримало вісім перевидань. Книжку було проілюстровано власними малюнками автора. Читачів видання приваблювало точністю описів, зрілістю міркувань, чудовим стилем викладу. Надзвичайно цікавими були докладні географічні відомості про землі, якими Барський подорожував, розповіді про звичаї їхніх мешканців, описи храмів, церковних свят. Майже весь другий том присвячений розповіді про життя ченців на горі Афон. Докладно описано руїни палестинських міст, переказано їхню історію.
Твори українського мандрівника, його світобачення є цікавими й для наших сучасників.
(За П. Орленком)

👇
Ответ:

Відповідь:

Василь Григорович-Барський навчався у Київській духовній академії. Навчання в Києві довелося припинити через хворобу. Проте, лікуючись у Львові, юнак відвідував Львівську академію.

У подорожах Василь Григорович-Барський провів двадцять чотири роки, перенісши безліч пригод, зазнавши нужди, голоду й небезпек. Йому траплялось ночувати в пустелі просто неба в сусідстві з хижаками, не знаючи, чим він завтра годуватиметься і що питиме.

Майже весь другий том присвячений розповіді про життя ченців на горі Афон.

Пояснення:

4,7(74 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
elenaveruaskina
elenaveruaskina
09.04.2022

Слово не лише одиниця спілкування між людьми, а й частинка людської душі, ї внутрішнього світу. Недарма кажуть - лагідне слово - ключ до серця... Ми часто вживаємо в спілкуванні як грубі,так і ласкаві слова, які допомагають людині пережити тяжкі хвилини розпачу та жалю. Кожне лагідне слово - це ще один плюс до вихованості людини, адже такий споcіб спілкування притаманний толерантним людям. Отож, будымо чемнили один з одним, і, головне пам'ятаймо, що "слово, не горобець, вилетить, не спіймаєш", та якомога частіше вдаваймося до хороших слів.

4,7(79 оценок)
Ответ:
Irakyn
Irakyn
09.04.2022

Гуска сіра - великий птах. За розмірами більше качок, але менше лебедів. Спілкуються один з одним ці птахи за до реготу, а будучи в поганому настрої, загрозливо шиплять.

Птах чудово пірнає і плаває, годується він переважно на суші. Харчується травою, щипає листя, молоді бруньки, пагони зернових рослин, скльовує ягоди. Лебеді - це великі та красиві птахи. Ці птахи стали символом вірності. Живе лебідь-шипун тільки поблизу чистої води. Крім прісних водойм птахи вибирають місця для гніздування в гирлах річок, біля морських берегів.

Раціон складається головним чином із зростаючих в воді рослин, дрібних рибок, молюсків, амфібій і комах. На суші лебеді часто відвідують пасовища і поля, поїдаючи злакові та кормові культури.Вільшанка – надзвичайно корисний птах лісів, садів і парків, оскільки поїдає велику кількість шкідників-листоїдів.

Птахи живуть насамперед на лісових просторах, в парках і в садах. Вільшанки позначають свою територію голосним співом. Гніздяться в узліссях і в заростях. Гнізда влаштовують на землі, поміж корінням дерев, у садах та неподалік від будинків, на карнизах веранд або в сараях.

Вільшанки співають майже цілий рік. Своїм співом птахи позначають територію та привертають до себе партнерів.

4,8(63 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Українська мова
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ