ответ: В
A) Ви не знаєте, на що здатна людина, наповнена болем за своє дитя. (ускладнене дієприкметниковим зворотом) - не підходить.
B) Даруючи радість іншим, не забудь про себе. (ускладнене обставиною) + підходить
C) І прийде гідна старість - нагорода гарної юності. (ускладнене присудками) - не підходить
D) За винятком Васильченка, усі хлопці завершили роботу. (односкладне речення) - не підходить.
E) Ми знаємо, хто ми є, але не знаємо, ким ми можемо бути. (ускладнене однорідними підметами і присудками) - не підходить.
ответ: С
A) Любити – не знати покою. (- не підходить, бо любити виступає підметом, але не знати покою це поснення до слова любити, не підходить)
B) Душа – не света: не одягнеш другу. (- Душа не света, це пояснення, тому не підходить)
C) Найбільш гірка отрута нашого морального буття – безнадійність. (+ підходить, отрута підмет, а те що після - тобто безнадійність це присудом, підходить, і це речення є ускладненим)
D) Щастя – це трикутник, а и три боки: віра, надія, любов. ( - не підходить, тому що перед це завжди ставиться тире!)
E) Грати словом – долею грати. (- не підходить, бо грати словом і грати долею це як однорідні члени)
Наляканий поганим, на його думку, знаменням наш провідник відмовився йти далі. Ми намагалися його умовити. Це ймовірно нам вдалося б, але один з подорожніх вирішив над ним пожартувати. Провідник розсердився повернувся і швидко пішов по стежці назад. Затримувати тепер його було звичайно марно. Через кілька хвилин він зник у гущавині лісу. Обговоривши становище ми вирішили продовжувати шлях без провідника, але на превелику нашу досаду зовсім втратили стежку і не могли її знайти.
Один раз наш соратник ледве не зірвався. На щастя він вчасно вхопився за коріння дерева. Значить необхідно триматися від берега на незначній відстані, чути і бачити морську гладь. На жаль, ми ще потрапили в бурелом. Зробивши значний гак назад, ми благополучно з нього вибралися. Порадившись, вирішили йти прямо до моря і продовжувати шлях.
Объяснение: