"Зимовий ранок"
Объяснение:
Останнім часом це дуже важка тема для твору, тому що зими стають усе коротшими і мало схожими на справжню, оспівану поетами, зображену художниками сувору зиму. Батьки часто згадують веселі морозні дні з катанням на ковзанах та лижах, навіть санчата, що летять з гори, описують із захватом. А в нас зараз клімат, на жаль, змінився. Це називається «глобальне потепління». І все-таки бувають такі чудові деньки в грудні-січні, коли прокидаєшся, а кімната сяє начебто від безлічі яскравих електричних лампочок, а скло на вікнах розписа- не дивними візерунками, і сонячні зайчики бігають стінами, відбиваючи дзеркальні поверхні. Правда, здасться, від цього яскравого сяйва в кімнаті прохолодніше, особливо якщо за вікнами лежить (або йде) сніг і засніжені гілки заглядають у вікна, Але шя прохолода радісна, вона бадьорить, хочеться швидше підхопитися і зайнятися чимось корисним. А якщо це вихідний, я намагаюся швидше поісти і трошки до по господарству, щоб скорше, схопивши санчата, вискочити на вулицю. де вже чимало гасас таких, як я, шасливих моїх друзів. Не лижі, не ковзани-саме санчата такого ранку мені потрібніші понад усе. Ми будемо катати один одного спускатися з гірки (невеликої, але справжньої), зліпимо снігових баб, різних і бага- то. Так, зимовий ранок у вихідний - це чудово!
5. Аж раптом заграє в ньому( Тарасові) якась радісна, буйна і непокірна сила. З хати в одній розірваній сорочці вийшов простоволосий червоний дяк і давненько гукав у бур' яни. Сірі, трохи холодні і вже пригаслі очі плавали на білках серед червоних жилок, і се його турбувало.
6. Посеред села на горі майдан, на майдані дерев 'яна церковця, обнесена зелено мальованим штахетом. Мимо церкви -- великий курний шлях, з другого боку шляху "пустиня", поросла бур' янами, на краю бур'янів необгороджена хата. Добре опам ятався тоді, щасливий і радісний, з маленькою книжечкою у бур' яні, співаючи і вписуючи в неї слова колядки.
7. Треба поставити дієприкметниковий зворот перед означальним словом та прибрати коми. 1. ...освячені традицією страви... 2. із вкритими соломою чи очеретом чотирисхилими дахами. 3. Проведені в Богданівні дні... 4. ...занурених у полин хлоп'ячих голів. 5. ...повитий особливою таємничістю куток. 6. ...схожих на вершників копиць.