► Спишіть, розставляючи розділові знаки.
Кругом і над водою і над гаєм все мовчить. Уся сім'я батько мати два старших сина посходились увечері.
► Поширте речення однорідними членами. Запишіть, правильно розставляючи розділові знаки. Однорідні підкресліть. Займався на сході ранок. У безодні неба танули зірочки. Я одержав листа від товариша.
► Уставте в речення узагальнювальні слова так, щоб у реченні стояла двокрапка.
Квіти і дерева, мурашки і птахи беззахисні перед тобою. З-поміж дерев та садів виринають білі хати. ► Уставте в речення узагальнювальні слова так, щоб у реченні стояло тире.
Цвіте малина, смородина, аґрус, квасоля. У похід вирушили учні початкової школи та старшокласники.
► Зробіть синтаксичний розбір речення.
Лисиця тихесенько пробігла під ялинкою, потім повернула назад і сховалася в норі.
► Складіть речення з однорідними членами й узагальнювальним словом.
Інтернет сьогодні скрізь: у кожному будинку, офісі, в мобільному телефоні. Зручність користування цим винаходом цивілізації є простою та доступною майже кожному студентові, працівникам розумової праці та і багатьом іншим громадянам.
Різноманітні пошукові системи пропонують користувачам усіляк сортування, фільтрації та пошуку необхідної інформації. На перший погляд, це зручно, значно скорочує час на пошуки важливої інформації.
Але давайте розберемося, чим ми платимо за ці зручності та й чи такими вже достовірними є інформаційні джерела, викладені на сайтах в Інтернеті.
У минулі часи поява локальної мережі в інституті та підключення її до «всесвітньої павутини» викликала у мене, тодішнього студента, захоплення і подив. Передача інформації на величезні відстані займала усього декілька секунд. Доступність до всіх світових сайтів відкривала величезні можливості в пізнанні світу та спілкуванні з людьми з інших континентів Земної кулі.
Зручність та заощадження часу на пошуки потрібної інформації не йшла ні в яке порівняння з подібним пошуком у бібліотеці з її численними каталогами й різними незручностями, пов’язаними з копіюванням цієї інформації. Не виходячи з дому, кожен, здавалося б, міг мати доступ до будь-яких знань, якими «переповнений» Інтернет.
Але, як відомо, такий безкоштовний обсяг інформації, як сир в мишоловці, задарма у світі грошей і споживчих стосунків суспільства підкладений не буде. Яка каверза ховається за всією цією «зручністю»? Яку ціну ми платимо за нашу лінь та небажання ходити й працювати з книгами до бібліотек? І наскільки точною та «важливою» є та інформація, яку ми знаходимо в павутині всесвітньої мережі?..