Верба навесні:
Чарівно та неповторно квітне верба навесні. Саме ця рослина раніше за інші дає бруньки. На дереві з'являються біленькі або зелені пухкі грудочки, схожі на м'які лапки котика. Це дерево використовують на Вербну неділю, а свяченим гілочкам верби приписується особлива сила. Якщо заквітла верба, то точно вже настала весна.
Калина навесні:
Кущі калини навесні вражають своєю красою. Коли цвіте ця рослина, здається, все навколо схоже на свято. На кущі з'являються білі пухнасті квіти. Сама калина під час цвітіння стає схожою на гарно вбрану наречену. Легкий весняний вітерець здуває з рослини білі пелюсточки. Земля ніби знову вкривається білим снігом. Восени цей кущ червоніє, на ньому з'являються чудові ягідки. Калина - дуже гарна рослина.
Найчастіше в мовлені антоніми вживаються для порівняння когось або чогось, і використовуються в реченнях парами. Наприклад: Он, дивися, Михайло й Василь, рідні брати, але один такий високий, сильний, а другий дуже слабкий, та й зростом не вдався, дуже ж бо низький.
Або ще - ці крнкурсанти не рівня один одному, в першого сильний голос. а в другого слабкий, ледве чутний.
Одна дитина була добра, з усіма ділилася за можливістю, а друга жадібна - навіть те, що її не треба ніколи нікому не віддавала.
Також багато антонімів можемо побачити в народній творчості.