дополнение: Загортовування- це виконання процедур і вправ, які допомагають організму ставати міцнішим, витривалішим, стійкішим до несприятливих чинників навколишнього середовища.Це надійний засіб профілактики застудних захворювань!
Так же є 3 види загартовування:
1) це загартовування повітрям- повітряні ванни, відпочинок у лісі, ходіння босоніж, зимові види спорту.
2) загартовування водою-розтирання вологим рушником, обливання, купання, ванни для ніг, контрасний душ.
3)загартовування сонцем- сонячні ванни, помірне засмагання, рухливі ігри на пляжі.
Прийшовши до л1су ,в вих1дний день збатьками на в1дпочинок, ми були вражен1 красою цв1тущих прол1ск1в та жовтих кувшино. Знизу було голубе все, а дерева стояли наче в вод1.На тл1 голубого , наче сонечка жовт1ли кв1точки кувшинок.Але всю красу споганювали купи см1ття та пластиков1 пляшки. Знайшовши невелику галявинку, ми з1брали та закопали см1ття навкруги. Пот1м нагбирали сухих г1лок 1 розпалили невелике иогнище, щоб п1дсмажити прхвачен1 з собою сосиски та картоплю. З апетитом попо1вши, ми, як дбайлив1 господар1 затушили та залили вогнище. З добрим настроем п1шли додому, востаннэ помилувавшись кв1тами, не ставши зривати 1х. Нехай радують других людей своэю красою!
1) Йшла вона з ненькою Варварушкою купатися в озері; а в лісі, як навмисне, ягідка за ягідкою – стигла суниця так і заманює глибше в гущавину (М.Телешов «Крупеничка»). 2) Роздав він скоріше всі залишки, струснув порожнею торбинкою, вклонився всім на прощання і пішов потихеньку своїм шляхом, спираючись на палицю (М.Телешов «Крупеничка). 3) І тільки-но він її поцілував, красуня розплющила очі, прокинулась і привітно глянула на нього (Ш. Перро «Зачарована красуня»). 4) Але хоч яким би спокійним було море - завжди коло берега воно ледь-ледь коливалося, вода злегка підіймалася, як груди дитини, що спить (Г.К.Андерсен «дикі лебеді»). 5. Еліза думала, що вона все ще бачить сон, - так дивно було летіти в повітрі, високо над морем (Г.К.Андерсен «дикі лебеді»).
Прислівники дії відповідають на питання: як? яким чином? (як? – навмисне, потихеньку, привітно, злегка, високо).
Загартовування дітей потрібно проводити постійно або взагалі не проводити. Тому, що якщо виконувати процедури час від часу, то ніякого ефекту Ви не отримаєте. Якщо малюк трохи занедужав, не завершуйте курс гартуйте, тільки знизьте ступінь впливу.
Ніколи не проводьте загартовування малюка, якщо він у поганому настрої, примхливий. Постарайтеся заспокоїти дитину і тільки тоді починайте процедуру. Якщо проводити загартовування дитини, коли він плаче або вередує, процедура може призвести навіть до захворювання дитини.
Сонце, повітря і вода!
Це основні Ваші помічники у справі загартування дітей. Тільки не думайте, що вдихання загазованого повітря мегаполісу може загартувати малюка. Тільки чисте повітря лісів, степів або паркових зон може дійсно оздоровити. До використання сонця необхідно також ставитися з обережністю. Не приймайте сонячні ванни в період з 11-ти до 16-ї години, коли сонце найбільш активне.