М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
ромб13
ромб13
05.04.2022 10:45 •  Українська мова

87. Спить речення, замінюючи видалені слова синонімінними фразеоло- гізмами (з довідки). Як така заміна вплинула на стилістичне забарвлення ви-
словлювань (хню виразність, образність, емоційність)?
1. Молодиці закрутились серед хати та вдарились лобами
дуже сильно (За І. Нечуем-Левицьким). 2. Потоцький знає, чим
закінчиться та нерозумна затія запальних, нестримних людей,
і не піде за ними (За Я. Стецюком). 3. Однак новина впала
несподівано, раптово (М. Коцюбинський). 4. Воєвода обманював
обох змовників, доки не зміцнив оборону фортеці (За Д. Мін
щенком). 5. Доки не проведу своїх лелек у вирій, не візьмуся
ні за що. (За Гр. Тютюнником).
I. Підкресліть фразеологізми як члени речення.
довідки. Як грім з ясного неба, водити за носа, аж голови
загули, ані за холодну воду, гарячі голови.​

👇
Открыть все ответы
Ответ:
Inna21032002
Inna21032002
05.04.2022
Українська творчість займає дуже вагаме місце в житті сучасної молоді.Бульшості одразу спаже на думку питання :"Чого?".Наприклад тому,що кожна сучасна пісня,картина,вірші беруть початок у етнографії рідного краю та мають дуже глибокі корені.Детальніше про пісні.Пісня-це душа народу, її печаль і радість,сльози і щастя.Якщо не було б української народної пісні - не було б і народу.А пригадайте які малював картини Шевченко,як вони були пройняті смутком і печаллю,а вірші це ж перлина української творчості!Давайте все ж таки зізнаемося,що ми все частіше тягнемося до народно,до етнічного,до болі знайомого життя,яке називаеться народна творчість!
4,5(79 оценок)
Ответ:
ekaterinka21041
ekaterinka21041
05.04.2022
Найда

Текст 1. Найда

З кущів бузини долинало тоненьке скімлення. Катря розгорнула віття. Тут лежав собака.  Його очі дивились благально і жалісно. Собака покірно дивився на дитячу руку, і коли долоня торкнулась неширокого плоского лоба,  заскімлив.

Катря стала на коліна, простягнула руки попід собакою. Напружившись, вона таки відірвала його від землі. Вибравшись із своєю незручною й важкою ношею на дорогу, Катря рушила до ветлікаря.

Ветеринар заглянув собаці в пащу, вивернув повіки, оглянув лапи й живіт. Його міцні пальці побігали по холці, по спині, обнишпорили круп, обмацали груди.

- Не скажений, ні… Тільки покусали його, ось рана й ось. Екзема його доймає. Мабуть, поганому хазяїнові до рук потрапив. І не прогулював, і в бруді тримав, і харчував неправильно.

Лікар узяв ножиці, вистриг кілька латок на спині. Уражені хворобою місця акуратно протер ваткою, вмоченою в марганцевокислий калій.  Маззю, що пахла спиртом і риб’ячим жиром, він змастив  вистрижені ділянки шкіри.

Лікар заходився лікувати рани від укусів. Обидві рани й довкола них помастив  розчином йоду, згори присипав  білим стрептоцидом. Далі почав стерильним бинтом замотувати й шию, й груди. Собака не чинив спротиву, блимаючи сухим червоним поглядом хворобливих очей.

- Зрозуміла, як надається перша медична до Як людині. Хіба собаці не так само болить, як тобі чи мені? Хіба в нього немає серця? Оклигає твій собака. Тільки доглядати треба. Ось візьми ліки, візьми мазь.

З великого дерев’яного ящика Катря змайструвала для Найди житло. Вистелила соломою, кинула всякого дрантя. Дірки позатикала ганчір’ям, позабивала клоччям.

Найда вповз у свою хатинку. На вході показались передні лапи, на них лягла клиноподібна голова. Коричневі очі позирали з непередаваною тихою вдячністю. (За Є.Гуцалом,   245 сл.)

4,4(84 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Українська мова
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ