Ранок у квітні місяці починається рано, адже день вже давно прибуває. Світає швидко. Спочатку на вулиці ще похмуро і сиро. Адже вчора був холодний весняний дощ. На зеленій траві лежать кришталеві дощові крапельки. Початок квітневого ранку оповите туманом і прохолодою.
Якщо вийти в цей час в парк, гуляти з собакою, то потрібно буде тепло одягнутися, інакше сам весь простигнеш. Навіть інколи рукавички варто надіти. Дерева та кущі струшують на землю вчорашні краплі. Але проходить всього година, і ранок помітно стає тепліше. Легкий туман піднімається вгору і зникає. Квітневий ранок стає світлим, спокійним. Небо затягнуте хмарами. Пора вже йти до школи.
По дорозі в школу я помічаю, що крізь хмари нарешті проглядає сонце. Його промені пробиваються до нас, на землю, і висвітлюють все навколо. Блищать на травинках крапельки роси, яскраво виділяється весняна зелень на тлі міських будівель. А жовтенькі веселі кульбаби визирають із мокрої трави. Ці маленькі сонечка ніби посміхаються всім перехожим.
І ось квітневого ранку розквітло в повній мірі. Розступаються світанкові хмари, дзвенять пташині голоси у височині неба, на деревах, в гущі кущів. Пташки радісно скачуть там і сям, адже для них настає благодатна тепла пора.
Гнучкі тюльпани в палісадниках радують око розмаїттям барв: червоні, рожеві, жовті. Навіть плямисті тюльпани з бахромою зацвітають квітневого ранку. Їх стрункі бутончики на тонких стеблах схожі на лялечки. Вони покриті якимось глянцевим нальотом, виглядають від цього ще нарядніше.
Добре квітневого ранку. Я б назвав погоду ніжною, нехай так і не говорять літературно. Адже немає ще річної духоти, немає вже і зимових морозів. Тихо і світло навколо.
Числі́вник — самостійна частина мови, що позначає кількість предметів або їхній порядок при лічбі та відповідає на питання скільки?, котрий? ń̥
Числівники за значенням поділяються на кількісні та порядкові. Кількісні бувають збірні, дробові, неозначено-кількісні і власне кількісні.
Українські числівники змінюються за відмінками, деякі — за родами та числами.
За значенням і граматичними ознаками числівники поділяються на кількісні та порядкові. Кількісні числівники означають одне число або кількість і відповідають на питання «скільки?» (три, одинадцять, тридцять чотири, семеро, три восьмих). Питомою ознакою кількісних числівників є те, що більшість з них (за винятком слів один, тисяча, мільйон і вище) не мають числа і родових форм. Порядкові числівники означають порядок предметів при лічбі та відповідають на питання «котрий?», «котра?», «котре?», «котрі?» (третій, одинадцята, тридцять четверте, двадцяті). З граматичного погляду, порядкові числівники ближчі до прикметників і мають спільну з ними словозміну.