М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
alinika2007
alinika2007
13.05.2023 13:04 •  Українська мова

Установіть відповідність між поняттями та прикладами. 1. Пряма мова А) — Матінко, сонце сіло, крається серце моє.

— Сіло. На світі білім ніч настає (Т. Буркацька)
2.Непряма мова Б) «...Не минайте ані титли, ні же тії коми»,— відзначав

Т. Шевченко, закликаючи уважно вивчати історію. (з підручника)
3. Цитата В) Ліхтар розхвастався, ніби він міг би засліпити сонце (За Симоненком).
4. Діалог Г) «Ось я йду!» — обізвалась Зима (Леся Українка)

👇
Ответ:
Lukachyk2017
Lukachyk2017
13.05.2023

1.-Г.

2.-В.

3.-Б.

4.-А.

4,8(19 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
sashadedarewa
sashadedarewa
13.05.2023
Люди дуже часто говорять про те, що потрібно творити добро, і тоді світ стане кращим. «За добро добром відплачують» - говорить народна мудрість. Але з екранів телебачення часто демонструють зовсім протилежне: от зробиш комусь добро, а він тобі злом віддячить.Я думаю, що творити добро – це потреба навіть не просто людини, а всякої живої істоти. Скільки буває випадків, коли, наприклад, кіт виховує покинутих цуценят, або навіть вовки вигодовують загублених у лісі людських малюків. Не може жива істота жити без того, щоб самому творити добро. Усі релігії світу вчать нас  робити добрі вчинки, і християнська віра теж.Мабуть, у нашому непростому світі складно творити добро. І мені, як і усім, теж хочеться його творити. Але не завжди виходить. Часто забуваєш, що потрібно сказати щось хороше, а замість цього дратуєшся та огризаєшся на близьких та друзів. А потім почуваєшся дуже соромно. Часто губишся, коли час зробити добрий вчинок, а потім думаєш: потрібно було вчинити так і так…

Ми боїмося чинити добро, тому що не впевнені, що нам за це віддячать. Хотілося б скинути ці обмеження і просто робити добро безкорисливо, не сподіваючись на вигоду. Від цього можна отримати велику, безмежну радість. Найщасливіші люди – ті, хто вміє допомагати іншим просто по волі своєї душі. І для них це так само природно, як дихати. Оточуючі інколи вважають таких людей майже святими. 

А той, хто добра не робить – він неначе живе у неповну силу, зіщулившись, озираючись навколо: де б вигоду знайти. Він не проживає половину свого життя, і з його очей ніколи не ллється життєдайний світ. Часто і дивитися на такого не хочеться.

Знаєте, одним з прикладів безкорисливої доброти я вважаю героїню поеми «Наймичка» Тараса Шевченка. Ганна виховувала свого сина, все робила для нього, хоч знала, що він не вважає її своєю матір’ю. Він міг би вирости та вигнати її на вулицю – адже для нього вона була усього лише наймичкою. Стара та хвора наймичка кому потрібна? Ганна цього не побоялася, і все життя віддала Маркові та його родині. І серце хлопця відізвалося на її доброту  - він полюбив її як матір. Добро все одно знаходить справжню подяку, я в це вірю.

4,5(89 оценок)
Ответ:
Арнэлла1
Арнэлла1
13.05.2023
Як підготуватися до контрольної роботи.
Контрольна робота є обов'язковою формою організації навчального процесу. Для деяких учнів вона те саме стресу, інші ж завжди проходять цей етап навчання спокійно. У чому секрет? Аналіз навчальної діяльності показує, що як тільки учні починають самостійно конструювати знання, отримані на уроці, розділяючи їх на теоретичні питання та практичні вміння, результати контрольної роботи поліпшуються. Яким чином повинна бути вибудувана домашня робота учня?

Вам знадобитьсяПідручник
Чисті аркуші паперу
Інструкція1Складіть список теоретичних питань, за якими буде проводитися контрольна робота. Бажано не просто перегорнути підручник або зошит, а виписати їх на окремий аркуш паперу.2Структуруйте теорію, виділивши основні поняття, визначення, правила і властивості. Вкажіть номери сторінок, де їх можна знайти в підручнику.3Переконайтеся, що весь матеріал, що викладається зрозумілий і засвоєний, а потрібні формули і визначення вивчені.4Підберіть до кожного правила або властивості практичний приклад чи задачу. Розберіть їх рішення. Переконайтеся в правильності одержуваного відповіді.5Потренируйтесь, вирішивши кілька теоретично різних завдання.Зверніть увагуНе варто починати готуватися до контрольної роботи напередодні її проведення. Найімовірніше, потрапивши в аудиторію, все вивчені вночі правила і формули забудуть. Краще відпочити і добре виспатися. Під час написання контрольної роботи бажано починати виконання тих прикладів, які викликають найменше труднощів, залишивши складні задачі наостанок.Корисна порадаНамагайтеся завжди тримати в голові алгоритм вирішення тематичних завдань. Якщо такого немає, то при підготовці до контрольної роботи необхідно його розробити. Це не тільки заощадить час під час виконання запропонованих педагогом завдань, але і до в тих ситуаціях, коли панічно вилітають з голови, здавалося б завчені формули. Якщо запам'ятовування правил дається важко, спробуйте написати шпаргалки. Відомо, що сам процес їх підготовки допомагає вивчити складні моменти. Однак, заготовки краще залишити вдома, так як на контрольній роботі вони будуть тільки відволікати.
4,4(96 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Українська мова
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ