Запишіть пари речень. Зіставте їх. Підкресліть граматичні основи дослідіть, які речення — односкладні, а які двоскладні. Чи впливає на це порядок слів у реченні? Визначте, коли слова вжиті в переносному значенні.
1. Священний вогонь. Вогонь священний
2. Олімпійський вогонь. Вогонь олімпійський
3. Небесний вогонь. Вогонь небесний.
4. Яскраве полум'я. Полум'я яскраве.
5. Магічне полум'я. Полум'я магічне.
б. Полум'яне життя. Життя полум'яне
Я люблю читати. Мої найулюбленіші книги – це детективи, казки, жахи і історичні пригоди. У цих історіях більшість випадків відбувалися в реальному житті.
Прочитавши книгу, я все більше починаю мислити і думати, отримувати величезне задоволення, дізнаюся масу корисного і цікавого. А скільки буває ситуацій, коли може до мудрий рада з книги. Влітку, коли була гарна погода, ми грали з дівчатками в саду. Женя запропонувала зробити курінь. Я висловила свою ідею, згадавши опис куреня з розповіді. Дівчаткам дуже сподобалося. Коли ми закінчили роботу, у нас вийшов дуже красивий і великий курінь.
Я намагаюся читати скрізь, де б не знаходилася. Книжки навчили мене мудрості, логіці, мислити в різних напрямках, знанням і умінню бачити перед собою мету і знаходити потрібні засоби для її досягнення.
Деякі вчені і просвітителі вважали, що без книжок не можливо обійтися в житті. І просвітитель Гідро вважав: «Людина перестає мислити, коли перестає читати». Я з ним повністю згодна. Ось чому слід прагнути до спілкування з розумними книгами, слухати їхні слова, вчитися у них і самому ставати мудрішими."