162. Із поданих простих речень утворіть складнопідрядні, використавши для поєднання їхніх частин слова з довідки. Утворені речення запишіть.
1. Кожен із нас любить українські пісні. Вони нікого не лишають байду-
жими.
2. Я люблю слухати народні історичні пісні. Вони розповідають про жит-
тя нашого народу в минулі часи.
3. Сучасні авторські пісні так само торкають серце. Більшість із них
сповнені щирих і глибоких почуттів.
4. В Україні проводиться багато різних пісенних конкурсів. Вони вияв-
ляють нові таланти серед дорослих і дітей.
Довідка: які; про те, як; тому що.у
Щоб полюбити свою країну її треба пізнати багато подорожуючи.
Вам доводилось стояти на верхівці муру Хотинської фортеці на Дністріі? Її висота сягає сорока метрів, товщина стін п’яти. Це велична споруда, одна з пам’ яток архітектури. Відчуваєш подих століть, торкаєшся не просто теплого каменю, а нашої історії.
А ви підіймались на гору Говерлу в Карпатах? Це найвища точка України. Як приємно стояти відчуваючи свист вітру у вухах, а пегед очима скільки бачить око — величні гори.
А в сорочинцях були, де все як у Гоголя… Очі розбігаються від розмаїття товарів українського виробництва. Обов’язково везеш додому щось на згадку про край де був.
А петриківський розпис бачили? Він зберігся ще з сімнадцятого століття, Розвивається в наш час і відомий в усьому світі. Я був у селі Петриківка і бачив ,як працюють художники. На скляну палітру наносять всі кольори веселки — це гуаш. Спочатку майстриня робить легенький ескіз олівцем, а потім починає чаклувати пензлями різної товщини. Її рухи впевнені і плавні. Мазки лягають швидко один за одним утворюючи казковий рослинний орнамент, дивовижної краси птахів.