Народное представление о кобзаря связано с образом странствующего певца. Этот образ перерос в символ украинского духа, объединил в себе его мощь и величие, мудрость и невпокоренисть, достоинство и искренность. Тарас Шевченко назвал свой первый поэтический сборник «Кобзарь», что свидетельствует о том, насколько важен был для его поэтического мира образ народного певца.В своем творчестве поэт не раз изображал кобзаря, песни которого воплотили радости и горести народа. Мы встречаемся с ним в стихах «Тарасова ночь», «Гайдамаки», «Невольник», «Подземелье». Но ярче он представлен в стихотворении «Перебендя». Казалось бы, беспризорность, старость, одиночество и слепота должны вызывать у людей жалость к этому человеку. Однако нет! Не жалкий одиноким стариком блуждает он по миру. Благодаря этому Тараса Шевченко назвали кобзарем.
- Привіт, Лізо! Дуже рада тебе бачити!
- Привіт, Аліно! Взаємно. Як ти провела канікули?
- Дуже добре. Літо промайнуло непомітно, бо було дуже весело. (складнопідрядне)
- Ти кудись їздила?
- Так, у Карпати.
- Що ви там робили?
- Ми відпочивали в горах, відвідували екскурсії. Але на одну екскурсію я не поїхала, бо вона мала вікові обмеження через складність. (складнопідрядне)
- Чому? Що там такого складного?
- Похід в гори дуже складний через те, що треба мати чималу витривалість та сміливість. А як провела літо ти?
- Так само дуже добре. Літо так швидко пройшло, що і обернутися не встигла.
- А де ти була?
- Ми поїхали на море, щоб подихати свіжим повітрям та трошки оздоровитися. (складнопідрядне)
- Чи були там якісь екскурсії?
- Так, ми ходили в аквапарк. Попри те, що була погана погода, ми дуже добре провели час (складнопідрядне). Також ми відвідала зоопарк.
- Чудово! Була рада почути, що ти непогано відпочила. До зустрічі у школі!
- Взаємно! Бувай!