- привіт, катрусю! чому тебе сьогодні не було в школі?
- привіт, аліно! на жаль, я захворіла.
- ой, щось страшне?
- та ні, звичайна застуда. можливо, розкажеш мені, як справи в школі?
- все як зазвичай. на мові сьогодні вивчали числівники, а на і повторювали пройдений матеріал.
- а можеш сказати, що задали додому?
- так, звичайно. з мови треба провідміняти числівники "сорок" і "сто тридцять п'ять".
- записала.
- з літератури потрібно вивчити вірш шевченка на сторінці підручника 147. а з ійської варто скласти твір на тему "мої весняні канікули".
- дякую тобі.
- а ще вчителька просила спитати, чи не хочеш ти брати участь у шкільному конкурсі "я - режисер"?
- дуже цікаво, а що потрібно?
- треба відзняти і змонтувати відео про школу.
- це мені цікавить. подай заявку і за мене, будь ласка.
- добре, одужуй! чекаю на тебе в школі! бувай!
- дякую, бувай!
Наприклад, багато хто з нас співчуває безпритульним тваринам. Ми любимо подивитися в Інтернеті сльозливі картинки з їхніми зображеннями. Але мало хто годує цих тварин, бере їх до хати, лікує або організовує для них притулок.
Іноді хороші та добрі слова самі собою стають корисною справою. Наприклад, ваш друг чимось засмучений. А ви втішаєте його, даєте корисні поради, просто розважаєте, дякуєте за все, що він вам зробив хорошого. Але все одно слово не має такої ваги, як добра справа. За гарними словами не завжди стоїть справжній корисний вчинок.
Загалом, я вважаю, що доброта - це перш за все діло. До того ж справжній добрий вчинок завжди робиться безкорисливо. Воно чимниться «за порухом душі». Доброта може виявлятися і в малих вчинках, необов’язково у чомусь великому. Наприклад, варто приготувати вечерю втомленій після роботи мамі, захистити слабкого. Або власноруч посадити клумбу у запиленому місті.
Доброта дійсно починається з малого. Хоча з часом людина буде здатна творити і великі справи. Як мати Тереза, наприклад, яка допомагала мільйонам бідних та хворих людей.
Добрі вчинки приностять радість не тільки оточуючим людям, але і тому, хто їх робить. Без добра життя нещасне. На цю тему в народі існує ще одне прислів’я: «Зле тому, хто добра не робить нікому».