Объяснение:
В творі "Гуси-лебеді летять" є елементи автобіографії Наприклад, головним героєм в творі є сам автор, мати Михайлика, це справжня мати М. Стельмаха. Люба-жінка письменника.
Нещодавно у наш клас завітала дівчинка. Вона була новенькою. Звуть її Софія.
Спочатку не знала, що сказати, ніяковіла, пекла раків. Почувалася не у своїй тарілці. Дівчатка самі почали розпитувати Софію. Спершу вона соромилася, але згодом усе минулося. У однокласниць було багато запитань, та пролунав дзвінок на урок. На першому уроці Софія була як у воду опущена. Вона пропустила одну тему. Та згодом, коли познайомилась із вчителями, а вони у нас найкращі, почала показувати товар лицем. Та й співрозмовниця вона цікава. За словом у кишеню не полізе. Здавалося, що у дівчини язик добре підвішаний. Та в цілому вона нам усім дуже сподобалась.
Ми вміємо дружити та вболівати один за одного, не розбиваємо глеків, тому новенька надзвичайно цьому рада.
ответ: Тема: зображення епізодів з власного дитинства Михайла Стельмаха; зображення життєвої долі українського села 1 половини 20 століття.
Ідея: Возвеличення краси природи та любові до рідної землі.
Жанр: автобіографічна повість
Особливості твору: розповідь від 2 особи, автобіографічність, символічний образ гусей-лебедів, зв'язок з народознавством, наявність ліричних відступів.