1. У неускладненому реченні є тільки такі синтаксичні позиції, які виражаються словоформами: це компоненти предикативного ядра, прісловние розповсюджувачі, що включаються в речення як компоненти словосполучення (у наведеному прикладі такі словоформи виділені), а також детермінанти, що поширюють речення в цілому і виражають зв'язок з пропозицією словоформою (в даному прикладі детермінант «в кабінеті»).
У ускладненому реченні є особливі синтаксичні позиції: розповсюджувач вводиться в речення безпосередньо, а не через словосполучення, чи позиція дублюється, то є пропозиція містить два (і більше) підлягають, доповнень та ін
2. Неускладнений і ускладнений пропозиції різняться синтаксичними відносинами. У неускладненому реченні існують синтаксичні відносини двох видів: предикативні (відношення між підметом і присудком) і субордінатівние (відносини прісловного розповсюджувача до головного речі, детермінанта до пропозиції).
У ускладненому реченні обов'язково присутні синтаксичні відносини інших видів: координативного, полупредікатівние, пояснювальні та ін У двох останніх прикладах такі відносини є: полупредікатівние («тісно заставленому ...» по відношенню до іменника) і пояснювальні («узимку, особливо в січні»).
3. Різниця між неускладненим і ускладненим пропозиціями проявляється також у синтаксичних зв'язках. У неускладненому реченні зв'язку двох типів - предикативна і прісловние підрядності (узгодження, управління, примикання). У ускладненому реченні, крім зазначених зв'язків, обов'язково є зв'язки інших типів: сочінітельная, пояснювальна, двонаправлені зв'язку, оформлені власне синтаксичними показниками.
4. Четвертий розпізнавальний ознака - формальні показники, які оформляють синтаксичні зв'язки. У неускладненому реченні - тільки морфолого-синтаксичні показники (словоформи і непохідні прийменники). У ускладненому реченні - морфолого-синтаксичні та власне синтаксичні показники. До останніх належать спілки - сурядності і підрядності, похідні прийменники «союзної» типу (з обставинних значеннями типу «незважаючи на», «всупереч», з зіставно-видільними значеннями типу «крім», «замість»), різні аналоги спілок - частки, ввідно-модальні слова, а також порядок слів та інтонація.
Роль порядку слів та інтонації особливо велика при відсутності інших формальних показників.
Тести
Відокремлені члени речення
1. Укажіть правильне твердження.
Уточнюючими називають члени речення, які:
В уточнюють або пояснюють зміст головного чи другорядного члена речення;
2. Виділена в реченні конструкція На березі хвилястої Десни стояло місто, оповите в сни — це...
Б дієприкметниковий зворот;
3. Укажіть, яким відокремленим членом речення є виділений в реченні комами зворот
Тут, під кронами білих розпашілих каштанів, причаїлися наші щасливі літа.
Б відокремлена уточнююча обставина;
4. Укажіть речення, у якому відокремлений другорядний член — це означення, виражене дієприкметниковим зворотом.
В В імлистій далині, осяяній срібним промінням місячним, стояли широкі лани золотого жита та пшениці.
5. Укажіть речення з відокремленим додатком.
А Нікого тут нема, крім мене й господині.
6. Укажіть речення, у якому відокремлена обставина виражена іменником з прийменником.
Б Незважаючи на вітрець, робилося душно.
7. Установіть відповідність між реченням і другорядним членом у ньому.
1.Відокремлений уточнюючий член речення - В.Тут, під кронами білих розпашілих каштанів, причаїлися наші, повні щастя літа.
2. відокремлена обставина - Б.Лев упав і довго, лежачи, стогнав.
3. відокремлений додаток - Г. Не маю іншого тепла, окрім отчого краю.
4. відокремлене означення - А.Спить вітер на колінах у беріз, окутаних у молоко туману.
8. Установіть відповідність між відокремленими уточнюючими членами речення і синтаксичною роллю, яку вони виконують.
1. Відокремлена прикладка - Г.Він, Шептало, кінь особливий, кінь білий.
2. відокремлений додаток. - А. На відміну від брата, Максим був жадібний.
3. уточнювальний член речення- обставина. - Б.І тут, в Америці, живу я Україною.
4. відокремлене означення. - В. Ми входимо в ліс, мокрі й втомлені.
Объяснение:
Объяснение:
Дорогий Святий Миколаю! Я дуже ціную твої старання, радувати діток своїми подарунками. Вони вірять в тебе! Мені моя бабуся розповідала, що люди які хворіють приходять до церкви і моляться, а ти чуєш їхні молитви і допомагаєш їм пошвидше вилікуватися і бути такою ж життєрадісною людиною як і всі інші люди на планеті! Ми всі тебе цінуємо і поважаємо!