Однією з найболючіших і найактуальніших проблем для сучасної України є проблема еміграції її громадян до інших країн. Зрозуміло, що емігрувати за межі рідної країни змушені люди, що з різних причин не можуть повноцінно жити на її теренах. Як правило, це причини економічні (тобто бажання поліпшити рівень свого життя, забезпечити особистий добробут, а відповідно, і гідне існування) або ідеологічні (неможливість жити в країні, політичні, соціальні або моральні закони якої суперечать особистим інтересам громадянина і зумовлюють його гноблення та утиски).
Наші співвітчизники змушені були назавжди виїжджати за кордон за різних часів і з різних причин. Однак еміграція ніколи не була для них порятунком. Виїзд до чужої країни з чужою культурою і мовою є швидше трагедією для українців, які споконвіку славилися своєю прив'язаністю до рідної землі, рідної віри, рідної домівки.
Виїжджати за кордон у пошуках кращої долі у різні історичні періоди були змушені також науковці, митці, підприємці - люди різного віку й різних ідейних переконань, не згодні з політичним режимом країни, а тому переслідувані й гнані.
На сьогодні за межами України проживає близько п'ятнадцяти мільйонів українців. Більшість діаспори складає науково-мистецька еліта, яка продовжує розвивати свої національні політичні, громадські, культурні, наукові та духовні ідеї і за головну мету своєї діяльності ставить повноцінне існування незалежної української держави. Однак неможливо творити державу за її межами. Саме тому українська влада повинна зробити все для того, щоб у громадян нашої країни не виникало потреби їхати світ за очі у пошуках кращого життя.
Черепаха - надзвичайна тварина, що може жити в будь яких умовах і головне довго. З глибини віків, ці плазуни викликали в людей цікавість, адже немає нікого, схожого на них.
Черепаха дуже старий рід плазунів, бо вони походять ще з часів динозаврів і, майже, на відрізняються від себе тодішніх.
Сьогоднішні черепахи стали більш малими за розмірами. Їхні пращури були набагато більшими і сильнішими. Це зумовлено тим, що з'явилося більше видів, як на суші, так і у воді, а також тим, що люди почали їх виловлювати.
Гадаю, ці тварини дуже цікаві, вони оповиті легендами та різноманітними міфами. Найвідоміший міф, зв'язаний з ними це теорія, що Земля пласка і стоїть на одній панцирній, трьох слонах і китах, які балансують у тьмяному, нескінченому всесвіту.
Багато людей вірять, що черепаха дуже повільна, але це зовсім не так. Коли цій чотириногій загрожує небезпека, вона може розвивати швидкість навіть до 10 км/год! Якби ці маленькі тваринки були повільними, то вони б не прожили й хвилини, адже народжуючись на березі, їм потрібно якомога швидше дістатися води, щоб їх не з'їли чайки та інші птахи.
Черепахи також є незамінною частиною харчового ланцюгу. Водяні родичі динозаврів поїдають маленькі організми та водорості, а ними харчуються акули, птахи, їхніми яйцями - койоти. Сухопутні ж - опалі гілки, фрукти, гриби та овочі, а їх - хижі ссавці.
На мою думку, всі тварини важливі і неважливо де і скільки вони живуть, адже всі вони займають своє місце у природі.