М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации

Він дав прихисток у слові цілій нації

Уже для багатьох поколінь українців і не тільки українців Тарас Григорович Шевченко означає так багато, що сама собою створюється ілюзія, ніби ми все про нього знаємо. Та це лише ілюзія. Шевченко — невичерпний і незбагненний. 9 березня, як завжди, Президент України урочисто вручив Шевченківську премію лауреатам 2017 року. Здавалося б, звична церемонія. Але виступ одного з нагороджених, поета і видавця Івана Малковича, став надзвичайно емоційним і щирим одкровенням
істинного українця, якому по-справжньому болить Україна. У виступі прозвучало палке бажання довести всьому світові, що Шевченко і модерний, і сучасний, адже з нього постійно ліпили тільки селянського романтика і таврувальника панів, понижуючи образ національного генія до постаті бідного кобзаря.
Як не прикро це усвідомлювати, але й сьогодні саме такий образ Шевченка переважає й досі — кріпак і селянський поет-мученик. Наша українська натура й далі продовжує зациклюватися на образі мученика, затінюючи істинний образ Шевченка-поета, чий «Кобзар» — особливо в часи бездержавності — і аж дотепер правив нам за найвищу Конституцію Національного Духу.
Багато поетів страждали і гинули, але небагато давали прихисток у слові цілій нації, бо справжні Шевченкові смисли в багатьох його творах звучать як важкий, глибокий рок, а не мелясна попса. Годі вже сльозливо розповідати про кріпака, який служив безправним, безсловесним попихачем у панів, а пора змінити парадигму і вести натхненну мову про неймовірного хлопчика, що аж світився великим талантом, який без тата й мами, і без, здавалося, жодних шансів на успіх, створив сам себе. Виявляється, що те його внутрішнє світіння, то далеко не абажурне сяйво, то — вогонь правди. І Шевченко переливає свою правду в поезію, даючи нам вічну, непроминальну енергію українського духу.
Отож і наш з вами святий обов’язок свідчити правду. А правда сьогодні така, що наша держава майже не дбає про українську мову, що все починається й закінчується велемовними, пустопорожніми фразами. Що нас, носіїв української мови, ще й сьогодні багато хто з наших співгромадян трактує як дивакуватих аборигенів. Що ми ще й досі, як соняшник до сонця, повергаємо голови на почуте українське слово.
Адже сказано: на початку було Слово, яке, як відомо, формує свідомість. І з цим словом ми неодмінно повернемося до самих себе і нарешті повнокровно з’явимося на культурній карті світу.

👇
Ответ:
Маша28201
Маша28201
28.11.2022

ярослав глма қазақстанреспубликасындағынажәнеинажәнемемлекеттікблогықазақстанатындағыменкелбетжәнеиа.

4,7(33 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
lilibete007
lilibete007
28.11.2022

1. Пташки сиділи на деревах. (Підмет - пташки; присудок - сиділи)

2. В житті трапляються дива. (Підмет- дива, присудок - трапляються)

3. Вони дивились фільм на великому екрані. (Підм.- ВОНИ, прис.- ДИВИЛИСЬ)

4. ВІД цього гуркоту стрепенулися птахи. (Підм. - ПТАХИ, присуд.- СТРЕПЕНУЛИСЯ)

5. Її серце тріпотіло в страшному передчутті. (Підмет - СЕРЦЕ, ПРИСУДОК - ТРІПОТІЛО)

6. У казкового героя були червоні чоботи. (Підмет- героя, ПРИСУДОК- були)

7. Листочки каштанів щільно вкривали асфальт. (Підмет - листочки, ПРИСУДОК- вкривали)

Объяснение:

4,5(62 оценок)
Ответ:
darinashagaeva
darinashagaeva
28.11.2022

ПАЛЯНИ́ЦЯ, і, ж. Хлібина перев. з пшеничного борошна, певним чином замішаного.

ЧЕРСТВИ́Й, а́, е́.

1. Який став твердим, несвіжим, засох (про хліб, борошняні вироби); протилежне свіжий. 2. перен. Позбавлений душевного тепла, нечуйний, нечулий до інших.

ЗРІ́ТИ1, зрі́ю, зрі́єш, недок.

1. Ставати стиглим, спілим (про злаки, плоди і т. ін.).  2. Досягати фізичної або духовної зрілості. 3. перен. Розвиваючись, зміцнюватися, набувати викінченої форми; формуватися.

ЗРІ́ТИ2, зрю, зриш, недок., заст.

1. перех. Бачити (у 2 знач.).  2. неперех. Дивитися (у 1 знач.).

Объяснение:

4,7(31 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Українська мова
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ