культура. ми часто чуємо та вимовляємо це слово, але не завжди чітко розуміємо його значення. культура включає в себе багато складових. це і поведінка, і ставлення до оточуючих і власна обізнаність…
то чи можна вважати культурною сучасну людину? на мою думку, зовсім не кожен з нас взагалі розуміє значення цього слова. часто доводиться спостерігати за підлітками, які можуть дозволити собі нецензурно висловлюватися, сміятися та голосно розмовляти у громадському транспорті чи в інших місцях громадського користування. хіба ж можна їх вважати культурними? вони взагалі не виконують найелементарніших норм поведінки. те ж саме можна сказати про тих, хто смітить на вулицях, грубить старшим, не поступається місцем у транспорті… це все, як не дивно, культура. культура поведінки, без якої неможливо стати самодостатньою та цілісною особистістю.
буває й інакше. нібито вихована і культурна людина. з усіма ввічлива, і бабусі місцем поступиться, і з сусідкою привітається, а вдома… вдома родина страждає від поведінки цієї людини. вона може нагрубити, образити близьких ні за що, зіпсувати всім настрій з самого ранку і спокійно йти на навчання чи на роботу. найчастіше так поводяться саме підлітки, але буває, що і дорослі вдома не вважають за потрібне стримуватися. таких людей, звичайно, не назвеш культурними, адже їхня невихованість і безкультурність появляється з найближчими і найдорожчими людьми.
то яка ж роль культури в житті людини? на мою думку, величезна. можна бути освіченою людиною та багато знати, та якщо ти не будеш вміти спілкуватися, не знатимеш елементарних правил культури поведінки, то навряд чи зможеш чогось досягти. звичайно, зустрічають по одягу, але подальше спілкування можливе лише тоді, коли людина має певні навички, і культура в цьому дуже є.
у більш загальному, широкому значенні слово «культура» означає культурні надбання нашого народу. але, на мою думку, ці значення нероздільні. адже людина, яка не дотримується культури поведінки навряд чи оцінить будь-які культурні надбання. все велике починається з малого, і саме з кожного з нас починається культура нації. а сьогодні ознаки цієї «культури» можна побачити майже скрізь. на скількох історичних пам`ятках, будь це пам`ятники, палаци чи просто будівлі, які належать до національного надбання українців, залишили свої «відбитки» наші сучасники? це і різноманітні написи різного змісту (по типу «тут був вася»), і графічні зображення, яким тут явно не місце…
Ми часто бачимо, як наші домашні кішки вимивають свою шерсть. Кожен, напевно, задавав собі питання, чому вони це роблять? Кішки можуть довгий час возитися в піску або землі, і це їх анітрохи не бентежить. Однак, коли вони сидять вдома, вони постійно вилизують себе. Відповідь на це питання виявилося не таким вже складним.
Відомо, що дикі кішки довгий час проводять в засідці на свою жертву. На відміну від інших хижаків, які одразу кидаються на намічену мету. Вони можуть годинами сидіти і чекати, коли мишка вийде з норки. Для того щоб миша не відчула запах кішки, вони вилизують свою шерсть кожні 30 хвилин. Завдяки такому інстинкту кішка отримує свою здобич. Кіт у засідці.
Наші домашні улюбленці, які давно забули, що таке полювання, однаково часто миють свою шерсть. Цей інстинкт вони отримали від своїх диких предків.До того ж, кішки не люблять сторонній запах. Ви помічали, що вони починають умиватися після того, як їх гладять. Все це тому, що кішки визнають тільки свій природний запах. Вони вмивають один одного, а іноді вмивають інших тварин, наприклад собак!