М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации

Списати текст, ставлячи, де треба, коми. Надписати складнопідрядні речення. Діти наслідували сімейні традиції звичаї погляди ставлення до різних подій. У своїх розвагах вони часто відтворювали те що гали навколо себе. Насамперед «господарювали». Із задоволенням вони сіяли косили збирали хліб варили обід ставили затинку з піску робили човники потім влаштовували «весілля» «хрестини» «похорони». Разом з тим було багато й дитячих ігор що призначалися окремо для хлопчиків («коні» «пиж» «журавель») і для дівчаток («ляльки» «ластівка» «маківочки») а також спільних («горюдуб» «квач» «гуси-лебеді»).​

👇
Открыть все ответы
Ответ:
FoxyzSuper
FoxyzSuper
04.07.2021

Перше розпорядження про виготовлення та встановлення пам’ятника Кобзарю було прийняте 9 березня 1993 року.      

Новий пам’ятник мав з'явитися в Рівному до 9 березня 1999 року - до сто вісімдесят п`ятої річниці від дня народження Тараса Шевченка.

Авторами пам'ятника рівненському Тарасові Шевченку стали скульптори Петро Подолець і Володимир Стасюк, а керував проектом львівський професор Е. Мисько.

Відкрили монумент 22 травня 1999 року, саме у цей день (у 1861 році) прах Шевченка перепоховали на Чернечій горі.

Ідея створення пам'ятника виношувалась давно. З ініціативи товариства "Просвіта" ім. Тараса Шевченка було оголошено конкурс на кращий проект пам'ятника та проведено п'ять турів. У ньому взяли участь, як відомі скульптори, так і початківці: Василь Джабрайлов, Михайло Йориш, Олександр Данилов, Петро Подолець, Володимир Стасюк, Олександр Євтушенко, Володимир Пєтухов, Микола Сівак та ін.

Кращою була визнана модель і затверджений проект пам'ятника Т. Шевченку, авторами якого є скульптори П. Подолець, В. Стасюк та архітектор В. Ковальчук. Проект пам'ятника постійно вдосконалювався. Потрібно було створити монументальний об'ємно-просторовий синтез, який не лише органічно доповнював би центральну площу міста, але й зав'язував її в один цільовий ансамбль. До 1996 року було виконано модель пам'ятника, який затверджено художньою радою Львівської кераміко-скульптурної фабрики

Зважаючи на рекомендацію академіка Емануїла Миська, спорудити пам'ятник було вирішено на центральній площі міста - майдані Незалежності. Виконувався пам'ятник на кераміко-скульптурній фабриці Львівської спілки художників на кошти товариства "Просвіта", партії "Народний Рух". Пізніше до фінансування приєдналось близько ста громадських організацій, а чергова сесія обласної Ради ухвалила виділити на ці цілі 250 тис. грн. . Благоустроєм площі займалася мерія міста. На відлиття пам'ятника в бронзі було витрачено 5 тонн матеріалу. Всередині нього знаходиться особлива металева конструкція, яка скріплює весь монумент, втримує його окремі маси, робить всю споруду особливо міцною. Для постаменту використано граніт Токовського кар'єру (Дніпропетровщина), який має приємний темно-малиновий відтінок. Автори створили пам'ятник, наповнений особливим ідейним змістом: змістом національної самосвідомості, незалежності, звільнення, проповідником яких був Тарас Шевченко.

Великий Тарас зображений у русі: він іде, він немов звертається до поколінь з особливим зверненням, немов би веде мову-заклик про братерство, єдність, любов. І його мова є надзвичайно зрозумілою і привабливою, і вся його постать випромінює особливу енергію, яка притягує, яка змушує зупинитись, задуматись. . . Пам'ятник Тарасу Шевченку в місті Рівне створений на кращих традиціях вітчизняного мистецтва, що відповідає завданням і вимогам до монументальних пам'яток такого типу. Він став окрасою і своєрідним символом міста.

4,4(32 оценок)
Ответ:
vladik28092006
vladik28092006
04.07.2021
Не кожна людина знає, як добре відпочивати в лісі. Ви багато втрачаєте, відмовляючись від лісового природного відпочинку всією сім’єю. Можливо, пам’ятки лісу обмежуються деревами і стежками, але сюди відправляються не за екскурсіями! Кожен батько знає, де відпочити з дітьми — відправитися всією сім’єю в похід у ліс. Раніше це було більш популярним видом відпочинку, зараз знову починає набирати оберти популярності. Кожен, хто пройшов через відпочинок у лісі, знає, який сімейний відпочинок найкращий, цінний і запам’ятовується. Відправитися в ліс можна разом з дітьми. Необхідно тільки заздалегідь подбати про безпеку і захист від комах. У ліс можна піти пішки з рюкзаками або помістити всі речі в багажник авто і поїхати на машині. Ліс може стати корисним не лише для вихідних, але і для здоров’я, адже повітря тут чистіше, дихати — легше, природа — яскрава і насичена. Та й різноманітність у відпочинку дуже важливо — не по пляжам одним кататися з разу в раз. Недалеко від будь-якого міста є ліс, в який можна відправитися. У першу чергу, в лісі відпочиваючі шукають порожнє і чисте місце для відпочинку, після чого починають розміщуватися і облаштовувати своє місце для відпочинку. Сімейний відпочинок можна провести в лісі, як з ночівлею, так і відвідавши узлісся вдень, деякі вважають за краще проводити тут вихідні. Для дітей це так само корисно — вони краще розвиваються, вчаться орієнтуватися на місцевості і вивчають своє місто в різних варіаціях (не тільки міські масиви, а й околиці) під вашим наглядом.
4,6(15 оценок)
Новые ответы от MOGZ: Українська мова
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ