Виберіть речення, у яких підрядні частини можна замінити відокремленими обставинами чи означеннями. Перебудуйте ці речення і запишіть. 1.Коли водій сідає за кермо, він має пристебнути ремінь безпеки. 2. Водій що виконує поворот ліворуч, повинен дати дорогу зустрічним автомобілям. 3. Дорожні знаки, які встановлено обабіч дороги, повинні бути видимими на відстані не менше 100 м. 4. Пішоходам заборонено виходити на проїжджу частину, якщо вони не впевнились у відсутності небезпеки. 5. Коли водій під'їжджає до залізничного переїзду, він повинен бути особливо уважним. 6. Пішоходи, які рухаються узбіччям, повинні йти назустріч руху транспорту. 7. Щойно водій відчув утому, він має зупинитися й перепочити.
2. Неймовірна краса;
3. Чарівний сон клена.
Ми пішли до лісу подивитись на осіннє вбрання дерев. Зупинились біля високого клена. Посідали. Яка краса відкрилася перед нами! стоїть клен у яскравому барвистому вбранні, а листочки ж ні затремтять, ні зашепотять.
Дивіться, діти: клен спить. І сниться йому все, що бачив од весни до весни. Ось жовтий листочок — мов золота кульбабка. Весною клен був зачарований її красою. Запам’ятав. А як заснув, то й пригадав весну — листочок і пожовтів.
А там, бачите, листочок — мов ранкова зоря — рожевий і ласкавий. а цей — як вечірня заграва на вітряний день. На цій гілочці — яскравий і красивий, немов крило вивільги. Мабуть, сиділа колись тут вивільга, а зараз приснилося кленові її крило.
Ми принишкли й милувалися красою. Усі наче боялися потривожити чарівний сон клена.