Які з наведених груп іменників у називному відмінку не можуть створювати називних речень? а) дощ, тиша, літа, осінь б) половина, третина, більшість, сім в) удар, стукіт, гуркіт , грім г) сум, радість, любов, спогади
В узагальнено-особових реченнях присудок вказує на дію, яка може виконуватися будь-якою, тобто кожною особою. Вони означають загальне судження, правило, закономірність. Головний член (присудок) у таких реченнях найчастіше виражений дієсловом у формі 2-ї особи однини теперішнього чи майбутнього часу (Багато будеш знати — швидко постарієш (Нар. тв.)). Рідше значення узагальненої дії можуть передавати інші форми дієслова: 1) 1-а особа однини і множини (Що маємо, не дбаємо, а втративши, плачемо (Нар. тв.)); 2) 2-а особа однини наказового Не кажи «гоп», доки не перескочиш (Нар. тв.)); 3) 3-я особою множини теперішнього часу (За одного битого двох небитих дають (Нар. тв.)); 4) форма чоловічого роду минулого часу (Цілив у ворону, а попав у корову (Нар. тв.)).
Узагальнено-особові речення переважно вживаються у прислів’ях та приказках, а також у художньому, публіцистичному стилях мовлення.
Іноді буває цікаво дізнатися значення свого імені. Я вирішила дізнатися значення й свого імені. Для цього я звернулася до вчительки української мови та літератури, бо вважаю, що лише вона зможе дати відповідь на моє запитання. Тому, коли я прийшла до школи, я одразу звернулася до вчительки: - Доброго ранку! Можна дещо у вас запитати? - Доброго ранку. Що ж, запитуй. - Зацікавлено відповіла вчителька. - Я б хотіла дізнатися про своє ім'я, про його історію, походження та що воно означає. - Добре, що ти цікавишся цим. Давай спробуємо пошукати відповідь у словниках чи в Інтернеті. Можливо, там ми знайдемо більше інформації. - Порадила учитель. Після уроків ми пішли до бібліотеки і дізналися все про моє ім'я. Виявилось, що моє ім'я було ... Нам разом з учителькою було цікаво провести цей час з користю, а наступного дня на уроці вона дала домашнє завдання усім учням: - Діти, знайдіть інформацію про своє ім'я та розкажіть нам про нього наступного уроку. Тепер я знатиму значення свого імені.
ответ Б
Объяснение: