6. Виділіть речення з кількома дієприслівниковими зворотами. A Господарі вертаються з роботи, не прискоряючи ходи, поважно... (Леся Українка).
Б Ми підемо пісками навмання, приспавши в серці гадину зневір'я, одважно
дивлячись дочасній смерті в очі (Леся Українка).
В Без упину я думала собі оці слова, простуючи в країну італьянську (Леся Українка).
г Клопочуться хазяйки невсипущі, стрічаючи отару та черідку. (Леся Українка).
Д Але нічліжники собі співають, простуючи до лісу, на димок... (Леся Українка).
ооо
Літературно-художній твір — основна форма буття літератури як мистецтва слова.
Маючи передусім естетичну цінність, художні твори протиставляються творам науковим і документальним, для яких основною є пізнавальна цінність. Оскільки в будь-якій діяльності людини естетичний елемент відіграє важливу роль, границя між художніми й нехудожніми творами нечітка. Документальний фільм, наводячи строгі факти, може водночас бути непересічним витвором мистецтва.
Специфікою творів, які називають художніми, така, що вони часто використовують вигадку: можуть розповідати про події, що начебто відбувалися у вигаданому світі, країні чи місті, з вигаданими людьми. Іноді твір художньої літератури чи художній фільм розповідає про людей, що існували реально, але водночас автор такого твору збагачує реальні біографії вигаданими деталями чи сконструйованими розмовами. Художня історична література й художнє історичне кіно часто дещо відхиляються від ходу подій, зафіксованих в науковій історичній літературі.