1. В княжу добу на землі Київської Русі часто нападали зовнішні вороги. Половці – одні із них. Були кочівниками, їх називали люди поля. Вони нападали на українські села.
2. На мою думку, ханському синові в Києві хоч жилося непогано: «оточив його почотом і розкошами догідно — і жилось тому хлоп'яті і безпечно, і вигідно», про те він не був вільним, таким як міг бути, коли зростав би на своїй землі.
3. Не розповідь і не пісня гудця, а саме євшан - зілля зворушило ханського сина. Адже недарма це зілля вважають символом пам’яті про рідну землю, оберегом від злих сил, забуття.
4. Якби мене запросили знятися в кінофільмі за мотивами поеми М. Вороного «Євшан-зілля», я б вибрав роль, наприклад, князя Володимира Мономаха (1113 – 1125 р). Він був державним і політичним діячем, розумним і далекоглядним, воював із половцями, прагнув припинення міжусобиць між князями, відновив владу на великій території, написав «Статут Володимира Мономаха» та «Повчання» дітям.
5. На мою думку, Микола Вороний використав у поемі давні, малозрозумілі нашим сучасникам слова, щоб правдивіше відобразити минуле, адже поема переносить читача на багато років назад.
6. Нас, українців XXI ст., ця поема навчає бути патріотами, не забувати рідну землю. Поема «Євшан-зілля» написана у Полтаві в 1899 р. Останніми рядками поеми автор закликав український народ до національного пробудження.
А проте тієї сили,
Духу, що зрива на ноги,
В нас нема, і манівцями
Ми блукаєм без дороги!
Объяснение:
Джи́ммі До́нал «Джи́мбо» Ве́йлз[8] (англ. Jimmy Donal «Jimbo» Wales; народився 7 серпня 1966, Гантсвілл, штат Алабама) — інтернет-підприємець,Вейлз народився у Нешвілі, штат Алабама,незадовго до опівночі 7 серпня 1966 року. Однак у його свідоцтві про народження зазначено 8 серпня. [9] Його батько, Джиммі, працював менеджером у продуктовому магазині, мати Доріс Енн та його бабця Ерма були співвласниками Будинку навчання, невеличкої приватної школи, де Вейлз та його брат й отримали початкову освіту.[10] ідеолог концепції вікі, засновник Вікіпедії.
Техніка в моєму житті займає дуже велику роль. Важко уявити, щоб я робив (-ла) без телевізорів, холодильників, пральних машин та інших гаджетів.
Зараз дуже багато суперечок на рахунок користі від сучасної техніки та навпаки. Деякі люди вважають, що нові винаходи негативно впливають на людство, при цьому ці люди 100-відсотково впевнені в своїй правоті. Лякає.
Але я хочу навести кілька аргументів щодо позитивного впливу.
По-перше, побутова техніка служить мені ефективним помічником в повсякденній роботі.
По-друге, пристрої економлять як час, так і місце. Наприклад, комп'ютерний диск може вміщати стільки ж інформації, як кілька товстих книжок.
Отже, техніка допомагає людям у самих різних сферах життя, і це факт.