14. У якому рядку неправильно утворено форми родового відмінка імен по батькові? А. Івана Петровича, Людмили Василівни.
Б. Марії Іванівни, Михайла Григоровича.
В. Ольги Ігорівної, Юлії Миколаївної.
Г. Зої Андріївни, Олени Валеріївни.
15. Зробіть морфологічний аналіз слова «совість» (Без тебе, мамо, не пізнать науки, як честь і совість треба берегти).
[Зразок. Слухаю, як дерево часу росте (О.Софієнко) Дерево — ім., означає предмет; поч. ф. — дерево; неіст., заг.; с. р., Н. в., одн.; II відм., тв. гр.; підмет.]
20. Завдання на встановлення відповідності.
А. Перша
Б. Друга
В. Третя
Г. Четверта
1. Суддя, плем’я, насип.
2. Щастя, сузір’я, день.
3. Галченя, каченя, ім’я.
4. Листоноша, круча, земля.
5. Радість, розкіш, любов.
21. До жодної з відмін НЕ НАЛЕЖИТЬ іменник у рядку:
А. Перспектива
Б. Інструкція
В. Пенсне
Г. Кукурудза
22. Запиши правильно
(г)енеральний (с)екретар ООН, (п)резидент України, (г)олова (в)ерховної (р)ади України, (п)рем’єр-(м)іністр Канади, (м)іністерство (о)світи і науки України, (з)ахідна Україна, (к)раїни (з)аходу, (б)ульвар Тараса Шевченка, (м)айдан (н)езалежності, (р)еспубліка (б)олгарія, (Пів)Європи, (пів)року, (пів)аркуша, (пів)яблука, (пів)відра, (пів)України, (пів)дня, (напів)автомат, (пів)юрти, пів(на)восьму, (пів)відсотка, (пів)яхти, (пів)оберт, (напів)солодкий, без..ахисний, аграрно-сировин..ий, гіл..я, антропоген..ий, туман..ий, вірніст..ю, повін..ю, осін..ю, величніст..ю, якіст..ю, від..аллю, мит..ю, радіст..ю, з безліч..ю, доповід..ю, вартіст..ю, з точніт..ю, сіл..ю, заздріст..ю
Невід’ємною складовою будь-якої культури є наявність орнаменту, який розміщують на одязі чи предметах широкого вжитку. Кожен народ, який має розвинену культуру – прагне сформувати власний національний одяг, який вирізнявся б з-поміж інших.
Українська нація, не зважаючи на століття окупації різними країнами, зуміла сформувати власну культуру, зберегти її ознаки та примножити. Особливе місце в українській культурі займає вишивка, яка розміщена на одязі - вишиванка.
Вишивку використовують в українському народному побуті передусім на предметах одягу, в основному на жіночих і чоловічих сорочках. Окрім того, вишивки поширені на предметах домашнього вжитку, передусім на рушниках та подушках.
Вишивка, як народне декоративне мистецтво своїм корінням сягає глибокої давнини і поєднує в собі духовно-матеріальну діяльність людини, виражену в художніх творах. Передусім вишивання розвивалося, як творчість селян і мешканців передмість. Вишивки були відомі ще в II ст. до н.е. Вперше про вишивку на білій сорочці українців свідчать звістки ХІ-ХІІ ст. візантійських письменників.