ПРЕПОЗИЦІЯ
Але Таїса сказала зовсім інше: "А я, бачите, причепурилася. Іду в кіно. Сьогодні показують "Дорогу" Фелліні. Бачили?"
Якщо слова автора стоять перед прямою мовою, то після них ставиться двокрапка, а пряма мова береться в лапки і пишеться з великої букви. У кінці речення ставиться потрібний за змістом розділовий знак: знак оклику, знак питання, три крапки.
ПОСТПОЗИЦІЯ
"Ти повинен вивчити французьку, щоб в оригіналі читати Сартра і Камю",— не втерпів, щоб не кольнути, Отава.
Якщо пряма мова стоїть перед словами автора, то вона береться в лапки, після неї ставиться кома (знак питання, знак оклику, три крапки) і тире. Слова автора пишуться з малої букви.
ІНТЕРПОЗИЦІЯ
"Старі, я прочитаю вам один свій вірш,— втрутився поет.— Це вірш про аристократизм".
Якщо пряма мова розірвана словами автора, то на початку і в кінці прямої мови ставляться лапки. Якщо слова автора розділяють пряму мову на межі двох речень, то після першої частини прямої мови ставиться кома (знак питання, знак оклику, три крапки) і тире, а після слів автора — крапка і тире. Друге речення прямої мови пишеться з великої букви. Лапки закриваються в кінці прямої мови.
(Приклади з роману П.Загребельного "Диво")
Весна...Напевно найкрасивіша пора року!
Настали тепліші дні. Яскраво світить сонечко, та прогріває землю. Все розцвіло, усюди квіти, дерева, так гарно... Люди господарюють у саду, саджають квіти, овочі, щоб літом, усе розцвіло.
Весна, це пора коли, після довгої суворої зими, усе розцвітає... "Така краса, висока і неплінна, що хоч спинись, і з Богом говори"... Слова легендарної письменниці Ліни Костенко, і ці слова, на мою думку, можуть охарактеризувати всю цю прекрасну пору року...
Весна, це така неймовірна пора року, як і жінка... Саме весною, восьмого березня, міжнародний жіночий день. Початок весни, звичайно все не так як у квітні, вже усе порозцвітало, але вже так гарно...Весна найкрасивіша пора року!