•Активна лексика - це ті слова, які ми часто використовуємо. Активна лексика поділяється на загальновживані слова (наприклад: хліб, дорога молоко), та широковідомі терміни (наприклад: нація, принтер); •Пасивна лексика - це ті слова, які ми дуже рідко вживаємо, або ці слова зникають з активного використання. Пасивна лексика поділяється на: ♦ Неологізми - нові слова, які тільки починають з'являтися ( наприклад: ген, клонування, менеджмент); ♦ Архаїзми (застаріла слова) - слова, які вийшли із загального вживання (наприклад: рать, уста, перст); ♦ Історизми - ці слова тому вийшли із загального вживання тому, що вони позначали предмети, якими зараз не вживають (наприклад: челядь, отрок)
Слово складвється з основи і закінчення. В основу можуть входити, префікс, корінь, суфікс. Щоб визначити основу, потрібно слово провідміняти. Та частина слова, що змінюється-це закінчення. а перед ним все - основа.
Корінь -спільна частина споріднених слів, яка виражає їхнє основне (загальне, поняттєве) лексичне значення, основна, стрижнева морфема . Н-д: сад-садок, садочоккорінь сад. Щоб знайти корінь, треба добрати споріднені слова і подивитися, що в них однакове (яка частина слова). Нові слова утворюються за до префіксів , суфіксів, або зразу і префікса, і суфікса.
Роз, без завжди пишуться з буквою -з. (розводити, розказати, безпорадний)