1) Йшла вона з ненькою Варварушкою купатися в озері; а в лісі, як навмисне, ягідка за ягідкою – стигла суниця так і заманює глибше в гущавину (М.Телешов «Крупеничка»). 2) Роздав він скоріше всі залишки, струснув порожнею торбинкою, вклонився всім на прощання і пішов потихеньку своїм шляхом, спираючись на палицю (М.Телешов «Крупеничка). 3) І тільки-но він її поцілував, красуня розплющила очі, прокинулась і привітно глянула на нього (Ш. Перро «Зачарована красуня»). 4) Але хоч яким би спокійним було море - завжди коло берега воно ледь-ледь коливалося, вода злегка підіймалася, як груди дитини, що спить (Г.К.Андерсен «дикі лебеді»). 5. Еліза думала, що вона все ще бачить сон, - так дивно було летіти в повітрі, високо над морем (Г.К.Андерсен «дикі лебеді»).
Прислівники дії відповідають на питання: як? яким чином? (як? – навмисне, потихеньку, привітно, злегка, високо).
Відповідь:
1[1 Ще кожна нить дзвенить промінням в небі], [2 вогнем зеленим грає верховіть],[3 іще поезія гостить у тебе], (4 як на весіллі молодість гостить).
2 [1 На вогонь можна дивитися нескінченно] й [2 щоразу бачити в ньому щось нове], [3 але потім настає мить], (4 коли вже ні про що не думаєш), (5 коли просто дивишся) й (6 не знаєш), (7 що з тобою).
3 [1 Те єднання землі й неба щемить у грудях тривогою вічності], [2 людина відчуває себе новонародженою перед красою життя], і [3 сяйво добра освічує їй душу].
4 [1 Разом з лелеками приходила весна], [2 земля прокидалася й виповнювалася знову безліччю істот]: [3 жаби кумкали], [4 жайворонки вимірювали піснями височінь неба], [5 бджоли стрімко проносилися над головою], а [6 джмелі особливо довірливо щось проказували до розцвіченої кропивки].
Пояснення:
1 - Б
2 - Д
3 - А
4 - Г