М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации

39. Редагування потребує речення: А Не вивчивши правил вживання дієприслівників у мові, йому доведеться попітніти над написанням твору.
Б Додому плачучи прийшла і спати плачучи лягла (Т. Шевченко).
В Дуже втомившись за день, вершники б'ють шаблюками навмання.
Г Заспівали тяжкі краплини, спадаючи з листя на землю, зашуміла трава від вітру, ворушачись і підстрибуючи вгору.
Д Вершники летіли, низько попригинавшись до кінських грив.

40. Пряму мову в реченні На ювілеї Ліна Костенко сказала: «Я справді надумала повернутися в цю літературу, в цю культуру. Бо важкий час - це завжди мій час. А легкий час - то я не розумію"
правильно передано непрямою в рядку:
А На ювілеї Ліна Костенко сказала, що вона справді надумала повернутися в цю літературу, в цю культуру, бо важкий час - це завжди її час, а легкого часу я не розумію.
Б На ювілеї Ліна Костенко сказала, що вона справді надумала повернутися в цю літературу, в цю культуру, бо важкий час - це завжди мій час, а легкого часу вона не розуміє.
В На ювілеї Ліна Костенко сказала, що вона справді надумала повернутися в цю літературу, в цю культуру, бо важкий час - це завжди її час, а легкого часу вона не розуміє.
Г На ювілеї Ліна Костенко сказала, що я справді надумала повернутися в цю літературу, в цю культуру, бо важкий час - це завжди мій час, а легкого часу я не розумію.
Д На ювілеї Ліна Костенко сказала, я справді надумала повернутися в цю літературу, в цю культуру, бо важкий час - це завжди її час, а легкого часу вона не розуміє.

41. Прочитайте діалог:
Одного разу, розповідають, Василь Стефаник з цікавістю і подивом запитав письменника Гната Хоткевича, автора великих прозових творів:
– Я не розумію, як ви можете так багато і так легко писати?
Хоткевич відповів:
– Бачите, така вже несправедливість на цьому світі. Вам досить написати кілька сторінок, щоб сказати, що ви маєте талант. А мені треба – цілу книжку.
Останню репліку можна трактувати так:
А Г. Хоткевич відмітив, що талант Стефаника значно менший, бо той пише кілька сторінок.
Б Г. Хоткевич зазначив, що цей світ несправедливий, він пише багато, а хтось мало - і має славу.
В Г. Хоткевич зазначив, що для того, щоб письменника визнали талановитим, достатньо написати кілька сторінок.
Г Г. Хоткевич зазначив, що Стефаник значно талановитіший за нього, оскільки для його визнання тому достатньо написати кілька сторінок.
Д Г. Хоткевич зазначив, що він набагато талановитіший за Стефаника, бо пише багато і легко.

42. Прочитайте речення (цифра позначає попередній розділовий знак). Неправильним є обґрунтування вживання розділових знаків, запропоноване в рядку:
Хтось би інший(1), може(2), захотів прославити рідну землю чи джерельну воду в криницях(3), цвіт пролісковий чи дух євшан-зілля(4), спів солов’я на вишневій гілці чи сяяння зірниці над росяними житами! А мені кортить написати панегірик слову(5), завдяки якому й можна розказати про дух євшан-зілля(6), солов’їну пісню і млистий серпанок над нивами. Адже слово таке велике(7), що здатне вмістити в собі всю довколишню багатоманітність і невичерпність(8), воно не нижче і не вище(9), а рівне цій невичерпності. … Я пам’ятаю(10), що мова (11) — це велика і дружна сім’я.
А коми 1 і 2 – коми при вставному слові
Б коми 3,4, 6, 9 – коми при однорідних членах речення
В коми 5, 7, 10 – коми перед підрядною частиною складного речення
Г коми 7 і 8 – коми при відокремленому означенні
Д тире 11 – тире між підметом і присудком

👇
Открыть все ответы
Ответ:
KrisKris9999
KrisKris9999
15.08.2021
       Я вважаю, що добрий друг надійніше кам'яного мосту. Тому що на таку людину завжди можна розраховувати, якщо в тебе негаразди в житті.         Усім відомий твір Івана Багряного "Тигролови". Велику повагу викликають справжні шляхетні люди -  Сім'я Сірків і  Григорій Многогрішний. Незважаючи на те що їх дружба  була надто небезпечною і загрожувала Сіркам утратою життя або свободи, жоден із них не зрікся свого друга. Тобто своєю добротою вони стали опорою життя Григорія. Цей шляхетний вчинок дає привід нам, сучасним людям, задуматись над своїми поглядами.        Отже, друзі - це справжня опора у житті.
4,5(50 оценок)
Ответ:
Sambufer1
Sambufer1
15.08.2021
Что значит быть воспитанным? Воспитанный человек.. . Если о вас скажут такое, считайте, что удостоились похвалы. Так что же такое воспитанность? Это не только хорошие манеры. Это нечто более глубокое в человеке. Быть воспитанным значит быть внимательным к другому, деликатным, тактичным, скромным. Мне представляется, что таким был артист Художественного театра Василий Иванович Качалов. Он непременно запоминал все имена и отчества людей, с которыми встречался. Он уважал людей и всегда интересовался ими. При нем каждая женщина чувствовала себя привлекательной, достойной заботы. Все ощущали себя в его присутствии умными, очень нужными. Однажды поздно вечером Василий Иванович увидел две странные женские фигуры. Это оказались слепые, которые заблудились. Качалов немедленно предложил им свои услуги, проводил до трамвая сесть в вагон. Корни этого поступка не просто в знании хорошего тона, а в сердечности и доброте к людям. Значит, все дело в мыслях и побуждениях. А знание норм поведения только проявлению внутренней доброты и человечности. (По С. Гиацинтовой)
4,8(37 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Українська мова
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ