тарас григорович шевченко закликав любити свою україну в часи важкі та люті й молити за неї самого господа бога. а це, можна сказати, слова справжнього патріота. тарас шевченко, як ніхто інший, зіграв величезну роль у творенні української історії. його поезіявже не одне десятиліття лунає у серцях молодих українців і прививає справжню любов до рідної батьківщини.
кожен українець має усвідомлювати, що він живе на власній, незалежній, землі, яка має свою історію, культуру та звичаї. взагалі, кожен народ має свою спадщину – традиції та фольклор, а ми, українці, не є винятком. ми володіємо наймелодійнішою та найглибшою мовою в світі, а наш фольклор, який налічує десятки тисяч казок, приказок, прислів’їв, пісень, оповідань та загадок є одним із найбільших, що викликає величезну гордість за рідну державу.
українська земля знає сотні видатних людей, які прославили її по всьому світі. і це не лише письменники та поети, як от леся українка, тарас шевченко, іван франко, а й винахідники, медики, конструктори – ігор сікорський, володимир хавкін, федір піроцький. можливо, імена трьох останніх на всім відомі, але їхні винаходи справді змінили світ, це – гелікоптер, електричний трамвай, вакцини проти чуми та холери та ін. у минулому нашу землю боронило українське козацтво, а образами цих відомих людей досі захоплюються не лише українці. богдан хмельницький, павло скоропадський, михайло дорошенко є яскравими представниками запорізької січі та доби козацтва і уславилися як мудрі та відважні керівники та полководці свого часу.
варто згадати, що ми живемо на дуже родючому ґрунті, з якого можна зібрати величезні врожаї, а сама україна розміщена в помірному поясі землі, що забезпечує нам сприятливий клімат і оберігає від страшних погодних негараздів та циклонів.всім цим ми, українці, неодмінно повинні пишатися, бо, не побоюся цього слова, україна – справжній рай на землі і тільки ми тут господарі. тож любімо та цінуймо свою рідну землю, бо тільки від нас залежить її майбутнє!
Одного разу мене запитала мама, ким я хочу стати. Я замислився. Відповісти не зміг. Та й навіщо мені про це думати зараз, коли мені всього 9 років. «Ще встигну» - подумав я.
Але питання мене мучив. Ким я буду в майбутньому? Що мене цікавить?
Довго думати мені не довелося, адже у мене є улюблене заняття. Я люблю будувати. Я споруджувати будинки, залізні дороги. У мене є свій, мною створений, власний чудовий місто, який росте і розвивається. Хоча моє місто і побудований з ЛЕГО конструктор, він справжнісінький. Значить майбутня моя професія - будівельник.
Чому я зробив такий вибір? Професія будівельник - справжня чоловіча професія. Вона дуже цікава і вимагає багато знань, умінь. Люди цієї професії відповідальні і героїчні. Подивіться навколо! Скільки великих і маленьких будівель, одноповерхових будинків і хмарочосів! Театри та цирки, торгові центри - це все створено руками талановитих і висококваліфікованих будівельників.
Мій дідусь Шлик Василь Петрович присвятив все своє життя будівництву. На порожньому місці своїми сильними руками зводив багатоповерхові будинки, школи, дитячі садки, спортивні комплекси. Він пишався тим, що дарував радість не тільки дорослим, але й дітям. Мій дідусь став прикладом і для мене!
Професія будівельника в нашому сучасному світі потрібна і необхідна. Споруджуються нові будівлі замість зруйнованим, будуються нові міста.
Ця професія цікава і в той же час небезпечна і важка. Будівельникам доводиться працювати на висоті, в холод і в спеку, в дощ і в сніг, в будь-яку погоду. Люди цієї професії мають великий витривалістю і фізичною силою. Місця, де доводиться працювати, дуже різноманітні і часом важкодоступні, тому рухливість і гнучкість не тільки рук, а й усього тіла - необхідні якості. Деякі спеціальності припускають монотонну роботу, тому слід вміти зосереджувати увагу на тривалий проміжок часу. Для цієї професії необхідно мати хороший лінійний окомір, сприйняття кольорів і гострий зір.
Щоб стати висококваліфікованим майстром, треба обов'язково мати не тільки просторову уяву, а й технічне мислення. Терпіння, акуратність, врівноваженість, старанність, організованість - невід'ємні якості в професії будівельника.
Іноді для того, щоб оволодіти тією чи іншою будівельної спеціальністю, досить просто вчитися ремеслу безпосередньо на будівельному майданчику у досвідчених і знаючих майстрів. Але, звичайно, для більш високо оплачуваної роботи варто здобути середню спеціальну освіту. Наявність же вищої освіти буде великою перевагою для тих, хто бажає зростати в кар'єрному плані.
На жаль, робочі спеціальності не настільки популярні серед молоді. Але з урахуванням того, що кожен рік зростає кількість будівельних об'єктів, можна з упевненістю сказати, що будівельник - професія майбутнього. Ринок праці не стоїть на місці. Деякі спеціальності зникають безслідно, а інші стають більш актуальними. Саме професія будівельника користується постійно зростаючим попитом.
Моя майбутня професія - найкраща! Будівельник - покликання дарувати людям радість!