М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
Den4ikBLeT
Den4ikBLeT
07.06.2022 11:22 •  Українська мова

ОВЕР ЧЕРЕЗ 30 МИНУТ КОНТРОХА ЗАКОНЧИТЬСЯ Прочитайте текст і виконайте завдання.

Військо Запорозької Січі часом сплутують з реєстровим козацьким військом. Напередодні повстання під проводом Хмельницького ця створена польським королем з найманців армія мала шість полків. У кожному полку було по одній тисячі козаків.

Військо ж Запорозької Січі традиційно складалося з тридцяти восьми куренів. На початку повстання це військо нараховувало вісім тисяч козаків.

Під час повстання на Січі один з полків реєстрового війська перейшов на бік Хмельницького. Інші п’ять полків перейшли до нього під час битви на Жовтих Водах.

Повстання проти польської шляхти під проводом Богдана Хмельницького розпочалося тисяча шістсот сорок восьмого року (З книги «Як воювали козаки»).

* Доберіть заголовок.
* Знайдіть і випишіть з тексту числівники, визначте граматичні категорії.
* Провідміняйте один простий і один складений числівник.
* Один (на вибір) числівник розберіть як частину мови.
* Зробіть синтаксичний розбір останнього речення.

👇
Ответ:

Козаки

Шість,по одній,тридцяти восьми,вісім тисяч,тисяча шістсот сорок восьмого,пам'ять

Сорок-сор(корінь),ок(суфікс)

Повстання(додаток) проти польської(означення) шляхти (підмет)під проводом(присудок) Богдана Хмельницького(підмет) розпочалося тисяча шістсот сорок восьмого року

4,4(18 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:

Я живу у маленькій хатині зі своєю сім’єю. Нас у сім’ї троє -
це я, мама і тато. Живемо ми неподалік від великого парку.
Якось мені захотілося піти на прогулянку. Надворі було літо, я пішла до парку і цілий день провела там. Я довго блукала парком і не помітила, як минає час. Раптом настав вечір, мені стало страшно. Тут мені почувся якийсь дивний звук. Я не могла зрозуміти, звідки він лунав, але мені здалося, що то і був сам Вечір, він ніби вітав мене і застерігав, що вже пізно і час іти до дому, бо батьки будуть хвилюватися та шукати мене. Я стала озиратися, намагаючись знайти, звідки лунає звук. Я побачила дерево, а на ньому – птаха. Виявилося, що це просто сова. Вона була велика, а її очі дивилися прямо на мене, наче вона до мене зверталася. Я швидко побігла додому. На цьому і закінчилася моя зустріч із Вечером. 

4,7(80 оценок)
Ответ:
данил2060
данил2060
07.06.2022
Поширене означення треба відокремити комою (комами) в КОЖНОМУ реченні, ОКРІМ: 

Д) Праворуч від озеречка вже лежали |росою ПРИБИТІ| покоси(х) (Поширене означення, виражене дієприкметниковим зворотом, стоїть перед означувальним словом – комами не відокремлюється.)
__
A)      В хвилях ночі десь грім гуркоче, й пливе човен(х), |води вже повен|. (Поширене означення, виражене прикметником із залежними словами, стоїть після означувального слова – відокремлюється комами.)
Б) |СТОМЛЕНІ спекою днини|, не замовкають долини(х) в дзвоні рясних цвіркунів.
(Між поширеним означенням, вираженим дієприкметниковим зворотом, що стоїть перед означувальним словом, є інший член речення (тут: присудок) – відокремлюється комами.)
В) В колисці(х), |СПЛЕТЕНІЙ із верболозу|, мене малого мати колисала. (Поширене означення, виражене дієприкметниковим зворотом, стоїть після означувального слова – відокремлюється комами.)
Г) |ДОВЕДЕНА до відчаю|, Євпраксія прийняла постриг і пішла в монастир.
(Поширене означення, виражене дієприкметниковим зворотом, що стоїть перед означувальним словом, має додаткове значення причинності – відокремлюється комами.)
4,4(88 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Українська мова
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ