М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации

13. Складним із різними видами зв'язку є речення
А) Сумно й смутно людині, коли висихає і сліпне уява, коли, обертаючись до найдорожчих джерел дитинства та отроцтва, нічого не бачить вона дорогого...
Б) Курок сухо клацнув, і від того вовчиця схопилася на ноги, а здоровенний вовк скинувся на задніх лапах, як схарапуджений кінь.
В) Комиші з тихим шумом затворили за ним пахучі двері, і він знову став тим Дорошем, яким був, і небо вже не слало йому синіх потоків.
Г) І от настав день, коли Данило востаннє обходить розсадник, обмотує перевесельцями з сіна наймолодші деревця, щоб не мерзли в люті морози.
Д) Коли б його (Самійла) пустити з косою, він обкосив би всю земну кулю, аби тільки була добра трава та хліб і каша.
14. Складним із сполучниковим та безсполучниковим зв'язком є речення
А) 3 багатьох античних міфів на мене чи не найбільше враження справляв міф про людинолюбця Прометея, який ніби вкрав у богів вогонь, щоб передати його людям, і міф про Ікара, першу людину, що знялась на крилах у небо.
Б) Знову мигнула блискавка раз і вдруге, і ліс і зверху, і зсередини просвітився недобрим блакитнавим огнем, а грім, як навіжений, лупнув у кілька ціпів, неначе хотів обмолотити землю.
В) В гусенятка на дзьобику зависла крапелина, і в тій крапелині гусенятко роздивлялося свого тата ближче: у тата були сторожкі очі, висока очеретяна шия; татова шия ходила над гусенятком, поверталася над ним на кожен найнечутніший пошерх.
Г) Ось тільки в лісі туман тримається якнайдовше, він тут хапається за кожний виярок, сіріє в горіховій гущавині, коливається над дзеркалом озера.
Д) Ліс аж тріщить від машин, мотоциклів, приймачі ревуть, вода кипить плавцями та ниряльниками, лящать діти, пустують дорослі, блищать тіла, літають м'ячі, яскравіють рятівні кола.
15. Складним із сурядним і підрядним зв'язком є речення
А) Ви виявляли ті чи інші здібності, поки одна, кінець кінцем, не брала гору над іншими, і тоді ви вже орієнтувались на певний фах і роботу, що стелитимуть вам дорогу у вашій життєвій кар'єрі.
Б) Оксамитний холоднуватий вітер ворушиться навколо нас, під колесами попискують вологі колії, шелестить і шипить листя, у долинках нам переходять дорогу клапті туману — і ніде ні лялечки, тільки зажурені верби обабіч дороги, тільки місяць і зорі вгорі.
В) Вбрання у беріз начебто не з окремих листочків виткане, а склепане з шарудливих монеток, і ця невойовнича жіноча кольчуга постійно в русі, постійно в шелесті, постійно в живій сумовитій музиці.
Г) На струмені гусакові відлягло від серця, і він вів гніздо, не підштовхуючи його лапами: гніздо несло перед очима в бистру темінь, і гусенятко не могло надивитися на свого зграбного тата.
Д) Яким дивився запаленими очима на витвір рук своїх, а довкола нього розливалося голубе світання, над головою яснішало й промивалося небо, а там, на сході, вже затремтіла рожева пасмуга.
16. Складним із безсполучниковим і сурядним зв'язком є речення
А) Настала та передвечірня пора, коли повітря стає джерельно-прозорим, і навіть якісь непомітні досі тоненькі дубчики, що там і сям стриміли у заплавах, набрали соковитих контурів і непорушно відбилися на воді, створюючи враження бездонної глибини.
Б) Кінь долає течію тугу, як напнуте полотно, й тут, на попутному полотні течії, грають білі лебеді, схожі на розквітлі на воді лілеї; тепер ви пливете поміж цих лебединих лілей, скоро запливаєте в протоку, затягнуту панцирем куширу, тут немов кладовище напівзатонулих корчів і стовбурів.
В) Їжак розпростався, посунувся безшелесно вперед, завмер, чатуючи небезпеку, ще прокотився... став, наче спіткнувся об невидиму перешкоду й діти не кинулися за ним, не наполохали, бо конче хотіли знати, куди побіжить і куди приведе їх.
Г) А надвечір між тополями, де затінок тримається цілий день і степова трава хвилястими рунами лежить по землі, стоять столи на честь льотчика, а за столами сидять чабани.
Д) Навколо Шептала росла, ширилась аж до травяних, утаємничених обріїв воля; воля пахла живою вільгістю, міцним настоєм лугових трав і молодого сіна.

👇
Открыть все ответы
Ответ:
curtain
curtain
24.04.2023

Відповідь:

Якісні

1.Зранку(обставина), вийшовши(присудок) на балкон(обставина), я(підмет) побачив/ла(присудок) яскраве(означення) сонце(додаток).

2. Гуляючи(присудок) по садку(додаток), я(підмет) любувалась/вся(присудок) красивими(означення) квітами(додаток).

Відносні

1. У школі(обставина) ти(підмет) маєш(присудок) завжди(обставина) мати(присудок) з собою(додаток) шкільне(означення) приладдя(додаток).

2. Міська(означення) адміністрація(підмет) не дозволила(присудок) нам(додаток) провести(присудок) турнір(додаток) через(додаток) карантин(додаток).

Присвійні

1.  Я(підмет) взяв/ла(присудок) братовий(означення) комп'ютер(додаток), тому що мій(означення) вчора(обставина) без причин(додаток) поламався(присудок).

2. На минулих канікулах(обставина) я(підмет) їздив/ла(присудок) до бабусі(додаток) і їла(присудок) бабусин(означення) борщ(додаток).

Пояснення:

4,6(3 оценок)
Ответ:
ArtemPatsaliuk
ArtemPatsaliuk
24.04.2023

Одного разу прислівник розачарувався у собі.  - Я такий нудний, бо ж незмінний. Іменники , дієслова, прикметники - всі за чимось змінюються. І вирішив він піти з країни Мови. Одного дня прокинулися  мешканці Мови, а прислівника вже й слід прохолов. Спробували говорити питати одне одного. Щось негарно виходить. Сказати куди піти не можуть (наліво, вгору, тут,там), почуття висловити важко (спересердя, ненароком, лагідно). Вирішили всі разом шукати.  Знайшли у полі самотнього та сумного, втішили  та попрохали вибачення, що були неуважними. І до сих пір живуть разом щасливо.  

Объяснение:

4,5(14 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Українська мова
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ