М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
555lina555
555lina555
18.05.2021 03:03 •  Українська мова

Скласти речення зі словами : держадміністрація , оргвідділ , дніпрогес , донбас , укрсоцбанк , наша ера

👇
Ответ:
viteralinap06rap
viteralinap06rap
18.05.2021
Донбас Арена-футбольний стадіон, побудований у 2009 році.
Місцева державна адміністрація є місцевим органом виконавчої
влади і входить до системи органів виконавчої влади.
У нашій ері з'являються нові технології,що покращують інформаційний розвиток у світі.
Дніпрогес є найкрупнішою гідроелектростанцією на півдні України.
Організаційний відділ нашого підпрємства відокремлюється найправильнішим і найкращим обслуговуванням.
4,6(17 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
vika00vgbjh
vika00vgbjh
18.05.2021

1.описувати-описати

розмовляти-

оберігати - оберегти(чи може зберегти)

списувати- списати

штовхати-штовхнути

2.1.Дійсний: бережу,милуюся,ростуть,садиш, зазеленіють.

2.Умовний: жили б,знав би, росла б, раділи б,прийшли б.

3.Наказовий: охороняй гайте, шануймо, зберігайте, думаймо.

3.1.(|-дієвідміна)- виблискували, спадаю, щебечеш, жовтів, сумує.

2.(||- дієвідміна)- летіли, біжиш,сидить, стоїш, крутиш.

4. Збирається, кажемо, спровадимо, очікуєте, потривожиш, пишеш, чистиш, зможемо, унадитися, віримо, бореться, тужиш, виправиться, пошлемо. |- дієвідміна.

6. землі під собою не вести

комар носа не підточить

палець об палець не вдарити

і вухом не чути

очей не показувати

слова обценьками не витягнеш

5 не зроблю, вибачай, чи правильно виконано?

72% що правильно, 28 що ні

4,8(12 оценок)
Ответ:
timkaserka
timkaserka
18.05.2021

«Ся маленька книжечка відразу відкрила немов новий світ поезії, вибухла мов джерело чистої, холодної води, заясніла невідомою досі в українському письменстві ясністю, простотою і поетичною грацією вислову», – писав Іван Франко.

Видання побачило світ за сприяння відомого письменника Євгена Гребінки. «Кобзар» надрукувало приватне видавництво Фішера в Санкт-Петербурзі коштом полтавського землевласника Петра Мартоса.

Останній приписував собі славу відкриття Шевченка-поета, оповідаючи, як замовив молодому і талановитому художнику свій портрет. І одного разу, коли Тарас Шевченко на хвилинку відлучився, знудьгований поміщик підняв із підлоги аркуш паперу з віршами. Прочитане вразило. Тарас Шевченко дістав із-під ліжка коробку, в якій зберігав свої твори, а Петро Мартос негайно відніс їх до Євгена Гребінки.

Насправді Шевченко ще в 1838-му віддав Євгену Гребінці п’ять своїх поезій для публікації в альманасі «Ластівка» (його видали лише в 1841-му), і той перебував у захваті від творчості Тараса.

До «Кобзаря» увійшли 8 поезій: «Перебендя», «Катерина», «Тополя», «Думка» («Нащо мені чорні брови»), «До Основ’яненка», «Іван Підкова», «Тарасова ніч» та «Думи мої, думи, лихо мені з вами».

Книга мала зручний формат і була видрукувана на якісному папері тиражем 1000 примірників. На початку книгу прикрашав офорт за малюнком Василя Штернберга «Кобзар із поводирем».

Існує два варіанти видання: з кількістю сторінок 106 та 116. Це пов’язано з тим, що перший наклад вийшов практично не цензурований, а після шаленого розголосу, який отримав «Кобзар» своїм антиімперським спрямуванням, його було піддано більш жорсткій цензурі і всі подальші примірники були адруковані з купюрами. Припускають, що це зробив сам Мартос, злякавшись санкцій.

«У  консервативно-реакційних колах  «Кобзар» одразу ж викликав суперечки й зазнав нападок. Про одну з таких суперечок, - що відбулася 23 квітня 1840 року на вечорі в М.Маркевича, на якому був присутній і Шевченко, - в щоденнику Маркевича читаємо: «А Кукольник уже напав на Мартоса, критикував Шевченка, запевняв, що напрям його «Кобзаря» шкідливий і небезпечний. Мартос впадає у відчай». Цей переляк і відчай, очевидно, й спонукали Мартоса, не зупиняючись перед додатковими видатками на переверстку, вилучити з «Кобзаря» ряд уривків, публікація яких могла мати неприємні наслідки не тільки для автора (що й показав згодом розгляд «Кобзаря» в ІІІ відділі)», - писав відомий шевченкознавець Василь Бородін.

Книга швидко розійшлася (згідно газетних оголошень, продавалася по карбованцю сріблом за примірник), виторг Петра Мартоса склав приблизно 400 карбованців сріблом.

«Багато праці коштувало мені умовити Шевченка», – згадував Мартос. Натомість Михайло Лазаревський наводив слова поета: «Шевченко розповідав мені, що перше видання вийшло майже проти його волі й що при розрахунках із видавцем він одержав непомірно малу вигоду».

Після виходу збірки Тараса Шевченка почали називати Кобзарем.

Арешт і заслання поета в 1847-му спричинили заборону й вилучення «Кобзаря» з книгосховищ, через що видання стало рідкісним ще в ті часи.

Насьогодні у світі збереглося лише кілька примірників книги.

Друге видання побачило світ у 1844-му, третє – в 1860-му. Вони доповнювалися новими творами, відтак «Кобзар» став головною книгою Тараса Шевченка.

У 1974 році видавництво "Дніпро" випустило факсимільне видання повного варіанту "Кобзаря" 1840 року, без купюр.

4,8(74 оценок)
Это интересно:
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg