Самостійні частини мови (їх шість: іменник, прикметник, числівник, займенник, дієслово і прислівник) називають предмети, їх ознаки, дії та кількість. Самостійні частини мови є членами речення і мають як лексичне, так і граматичне значення.
Іменник називає предмети і явища. Прикметник визначає ознаку предметів. Числівник позначає число, кількість предметів, порядок їх при лічбі. Займенник вказує на особу, предмет. Дієслово виражає дію або стан предметів. Прислівник позначає ознаку дії, ознаку іншої ознаки чи предмета.
Іменник - "людина". Прикметник - "розумний". Числівник - "два". Займенник - "я". Дієслово - "працювати". Прислівник - "добре".
Ось і настала весна- красна. Ждали її всі, і дорослі і діти. Прилетіли журавлі і лелеки, ластівки, квіти розцвіли. Вже зелено стало все і дерева і трава, я радію небу, сонцю, дощу, квітам та веселці. Лиш одне маленьке,але коли підем уже на річку. Свято вже настало - це Великдень, ось стоїть на столі Пасха і крашенки лежать. Сонячні дні настали, звісно, трохи і дощі. Ранком- вранці на траві з'являться блискатки - росинки. Пташенята вже маленькі появилися в гнізді їхні батьки весело співають. Ліс зелений весело шелестить своїм гарний листям.
Я думаю тобі підійде