М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
Dendizevs
Dendizevs
17.10.2020 15:53 •  Українська мова

Виражати запитання про особу, предмет, ознаку чи кількість предметів можуть тільки ... займенники. *

А) Відносні

Б) Питальні

В) Особові

Г) Зворотний

2. Займенники хто, що, який, чий, котрий, стільки є відносними, коли вони... *

А Вживаються для утворення питальних речень

Б) Вказують на невизначену особу, предмет, ознаку

В) Вживаються для утворення розповідних речень та поєднують частини складних речень

3. Усі займенники є питальними та відносними в рядку... *

А) Ваш, нам, який, чий

Б) Хто, що, який, чий

В) Мій, твій, котрий, скільки

Г) Дехто, хтось, чий, котрий

Это обязательный вопрос.

4. Відносними та питальними займенниками є всі у рядку... *

А) Котрому, чиїх, кого, який

Б) Деякий, без них, твоєму, її

В) Їх, що, якого, чому

Г) Сам, кому, що, який

5. У яких реченнях вжито відносні займенники (окремі розділові знаки пропущено)? (дві відповіді) *

А) Не знаю, котра зараз година...

Б) Хто з вас прийде сьогодні на свято...

В) Здогадалася, який подарунок принесли...

Г) Який раз виконуєш оцю вправу...

6. У яких реченнях вжито питальні займенники (окремі розділові знаки пропущено)? (дві відповіді) *

А) А чия може бути ця дитина...

Б) Він здогадався, хто надіслав йому квіти...

В) Та ми не побачили, з ким ти прийшла...

Г) І кому ж доручили цю роботу...

7. У яких реченнях вжито відносні займенники (розділові знаки пропущено)? (дві відповіді) *

А) Матусю скажіть ви не втомились...

Б) Не відчуваю скільки років...

В) Кому віддам цю книжку...

Г) Зупинись і згадай хто вийшов тоді першим...

👇
Ответ:
arinalapshakova
arinalapshakova
17.10.2020

Объяснение:

1)в

2)а

3)б

4)а

5)б,г

6)а,г

7)в,г

4,4(45 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:

Рідний край - це саме миле, найкрасивіше місце на землі. Тут найкрасивіша природа, найцікавіші казки, найкрасивіші і найдобріші люди. Тут все своє, таке рідне і улюблене.

У кожної людини є свій рідний край, куди хочеться весь час повернутися. Чому це місце так тягне до себе? Чому багато тужать про нього на чужині? Напевно, тому, що знайомство з навколишнім світом вперше відбувалося саме в цих краях. Маленька людина вперше тут побачила сонце, почула шум дощу, пішла до школи, знайшла друзів.

Рідний край найкрасивіше місце на землі, тут живуть самі хороші люди. А скільки всього цікавого тут було, скільки хороших спогадів пов'язано з цим місцем. Тут рідний дім, де мама чекала зі школи. Приходиш додому, а на столі рум'яні млинці з молоком. Що може бути смачніше!

Де б не була людина, в який куточок землі вона б не забрела, завжди буде згадувати свій рідний край, такий гарний і улюблений.

4,5(65 оценок)
Ответ:
NikroManSky
NikroManSky
17.10.2020

Найбільше і найдорожче добро в кожного народу – це мова…Рідна українська мова! “          В ній мудрість і пам’ять тисячоліть. У ній щирість, радощі й печаль народу, його труд  і піт, кров і сміх. Запашна, співуча, гнучка, сповнена музики і квіткових пахощів, вона встала з колін, як піднялася й наша Україна. Проголошення незалежності дало право зайняти українській культурі належне їй місце. А основою, джерелом культури є  мова. І той, хто не знає української мови або цурається її, прирікає себе на злиденність душі. У всі віки, у всі часи, на всіх перехрестях історії українська мова була тим скарбом народу, який нічим не можна замінити. Українська мова – це серце нації, а нація має своє обличчя, свій характер,свою культуру, мораль, честь і гідність, свої святощі, своє минуле, теперішнє і майбутнє.

 

     Україна та її культура радіють своєму відродженню. Тисячі українців пройшли через сталінські репресії, а особливо каральний меч тоталітарного режиму вдарив по інтелігенції – поетах і письменниках, вчених та і простого люду. Їх переслідували за вільнодумство й любов до рідної землі і  коханої української мови. Серед тих хто віддав своє життя за незалежність України, за рідну українську мову був і Василь Стус. В ім’я майбутньої України і вільного розвитку її мови терпіли знущання і стратили життя “на соловках, магаданах, у сибірах” багато наших співвітчизників, наших українських  людей …Ці люди були патріотами своєї землі, народу, захисниками української мови – М.Семенко, М.Зеров, Є.Плужник, М.Куліш, В.Підмогильний та багато інших…

     Своїм ідеям, релігії, яку обрали, вони служили до кінця.  Дуже прикро стає, коли доводиться бачити зневажливе ставлення до рідної української мови.  Серед людей панує збіднений жаргон російської мови, часто чується лайка, а це є одним із свідчень  духовної кризи суспільства. Проте душа щемить і боляче від того, що зневажають українську мову ті покручі, що говорять “суржиком”, кому байдужий статус української мови, хто ладен забути своє рідне у бездумній гонитві за західним зразком: “Хай хоч гірше – аби інше”.

     Незнання історії України, народних традицій і обрядів, погане або ніяке володіння українською мовою – ось те підґрунтя, на якому проростають паростки національного нігілізму. І сьогодні багато хто з пересічних громадян (та і серед високих посадовців) на догоду чиновникам різного рангу, заради власного благополуччя поспішили зрадити Україну, рідне слово, українську мову, свою людську гідність, слухняно виконуючи вказівки та сценарій кремля…

     Тому ми надто завинили перед українською мовою, нам треба, “як парость виноградної лози”, її шанувати. Думаю ще не пізно попросити  пробачення у української мови. Вона як мати, простить своїх “заблуканих ” дітей.

 

     У всіх цивілізованих країнах державну мову  шанують, поважають і всіляко сприяють її розвитку! А що можемо ми, українці, зробити для того, щоб наша українська мова стала такою ж шанованою, як інші державні мови в більшості країн світу?

     Гадаю, насамперед слід українську мову захищати від ерозії, а духовну культуру людини – від обміління. Захищаючи сьогодні українську мову, ми беремо під захист свободу думки, вільний доступ до живої скарбниці нашої пам’яті. Дбати про українську державну мову – це справа совісті сучасної людини. І доти, доки ми зневажатимемо себе(бо зневага до своєї державної мови – це зневага до себе), доти в нас житиме психологія не господаря, а наймита і принцип“моя хата скраю – нічого не знаю”, годі сподіватися, що відбудуться зміни на краще.

 

     Якби нас усіх навчили вклонятися рідному порогові, рідній українській мові, бути щирим у ставленні до своїх друзів, чуйними до болю і страждань інших, може, тоді не втратили б ми зібраної нашими пращурами духовної спадщини і були б  добрішими та милосерднішими.

     Я вірю, що настане час, коли ми нарешті зрозуміємо, що живемо на величній землі – Україні, і на ній має зацвісти рідна мова – українська. Попри всі випробування і труднощі ми вистоїмо, бо ми  - український  народ. 

         

           Коли забув ти рідну українську мову,

           Яка б та мова не була –

           Ти втратив корінь і основу,

            Ти обчухрав себе дотла.

4,4(18 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Українська мова
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ