Відповідь:
1 піджив.., захист.., перевір.. 2 відпочин.., усміхн..сь, знайд.. 3 народити — народжу, будити — буджу, летіти — лечу 4 Належить — дієслово, поч. форма — належати, недок. вид, дійсн б, тепер. час, 3-тя ос., одн., друга дієвідміна, присудок. 5 Звичай робити писанки, крашанки виник в Україні давно, ще з дохристиянських часів. 6 (не)дійшов, (не)відчуваю, (не)може 7 пересядьте, пробачте, забудьте 8 (не)вгавали, (не)навиджу, (не)дочув 9 курчатко вилупит..ся, вікно відчинит..ся, мені здаєт..ся 10 Поповзла до діда всяка комашня та дрібні тваринки прощатися з ним на зиму.
Пояснення:
Дуже важливо вміти казати ні. Але чому?
По-перше, відмовляючи людині можна позбавити себе від певних непотрібних обов'язків. Наприклад, подібні ситуації дуже часто трапляються у школі, коли одна дитина просить іншу зробити за неї домашнє завдання.
По-друге, завдяки вмінню казати "ні" можна припинити маніпулювання з боку знайомих. Деякі люди просто обожнюють контролювати оточуючих. Саме тому важливо відмовляти у багатьох випадках.
Крім того, якщо пообіцяти комусь щось, а потім не дотриматись своїх слів, можна дуже сильно підставити людину. Або через м'якість дати другові марну надію. Така нерішучість у власному "ні" може розбити навіть найкращі відносини.
Проте, також не варто впадати у крайність і відмовляти кожному. Важливо пам'ятати, що до комусь - це особисте рішення самої людини, а не продукт маніпуляції від знайомого.