состав крови: плазма крови 60%
кровянные клетки 40%
1. эритроциты
2. лейкоциты
3. тромбоциты
кровь- это жидкая соединительная ткань, красного цвета слабощелочной реакции постоянно движущая по кровеносным живого организма.
значение:
в организме человека кровь связывает каждый орган, каждую клетку тела между собой. кровь разносит питательные вещества, полученные из пищи в органах пищеварения. она доставляет к клеткам из легких, а углекислый газ, вредные, отработанные вещества несет к тем органам, которые их обезвреживают или выводят из организма.
а і в- співрозмовники
а: -як ти вважаєш: чи потрібно роьити добрі справи?
в: - не думаю, що це хороша і навіщо тратити час на інших людей, коли часто вони навіть і не подякують?
а: - а от я думаю, що потрібно. недарма ж кажуть: ти зроби, а тобі то повернеться в стократ. от ти любиш, коли з тобою добре чинять?
в: так, це приємно.
а: елементарна чи увага- і вже зробиш людині приємно)
в: але напевно на те треба мати багато адже іншим людяи все-
а: я думаю інакше. адже перевести стареньку через дорогу чи дістати хлопчикам м*яч з кущів- це секунди твого ти можеш посіяти зернятко, а виросте з нього могутнє дерево!
в: але як я знайдк людину, якій потрібна ?
а: тут не потрібно прикладати такі велиеі зусилля як ти думаєш. варто просто бути уважнішим до навколишнього середовища і хоч інколи озиратися по сторонам.
в: так, ти справді: а раптом мені потрібна буде і мені її хтось надасть ось так бзкоштовно?
а: але для того треба сіяти добро вже з юності
в: дякую за повчальну розмову
а: будь ласка. от це вже було моє чи не найбільше добре діло- навчити когось )
13 реплік)
Без перебільшення можу сказати, що кожна людина заслуговує на повагу, незважаючи на її становище в суспільстві чи кількість грошей. Щоб довести свою думку, скажу так: звичайна і проста людина може бути наділена найкращими людськими якостями. На щастя, особистість визначає доброта, чесність, уміння співчувати, а не амбіції чи рівень достатку.
Потрібно ставитися до людей так, якого ставлення Ви побажали б до себе. Навіть часто ми забуваємо про це, зневажаємо своїх близьких, не дивлячись на те, заслуговує на це людина чи ні. Проте хочемо до себе надмірної уваги та поваги. Але так не буває. Все в нашому житті повертається до нас принципом бумеранга. Прикладом може стати головна героїня драми Івана Котляревського «Наталка Полтавка». Наталка проста сільська дівчина. Вона розумна, працьовита і водночас скромна. Її в селі називають так: «Золото – не дівка!». Дівчина поважає старших, любить свою матір, вірна у коханні до Петра.
Котляревський змалював образ української дівчини, яка заслуговує на велику шану.
Отже, шанобливе ставлення отримують люди завдяки своїми учинкам, чеснотам, моральними якостями. Навіть «маленька» людина може своєю щоденною працею приносити велику користь суспільству.
Богдана ЛАТЮК,