Весна - вона пробуджує у наших душах найщиріші та найніжніші почуття. Весна - найпрекрасніша та найочікуваніша пора року. Пташки радіють теплу навесні. На водоймах тане лід, сніги поступово тануть, починає пробиватися перша весняна яскраво-зелена трава, бруньки набухають , розквітають перші тендітні квіти, з гір біжать гуркітливі струмки, звідусіль, чути спів пташок. Настала весна – одна з найпрекрасніших пір року, оспівана письменниками та митцями.
Весняне небо – блакитне, бездонне та чисте, і по ньому пливуть білосніжні хмаринки. Весною все навколо нас наповнюється звуками, кольорами, запахами, ароматами і нам стає на душі весело. Звідусіль чутно спів птахів, що повертаються із далеких країв і, здається, зараз розповідають однин одному свої пригоди. Всюди розпускаються весняні квіти – перші фіалки, проліски та кульбаби. Весняний ліс – це надзвичайне за своєю красою та чарівністю місце! У легких ароматах квітів вирізняється перша весняна трава, дерева стоять, неначе закутані в легкому пахучому тумані. Особливо нам до душі, коли розквітають яблука та персики, їхні квіти неначе вирізняються з-поміж інших.
Прочитайте записані в дві колонки речення. Визначте в реченнях першої колонки дієприкметники. У реченнях другої колонки визначте дієприкметники й залежні від них слова.
Намальовані квіти не пахнуть.
Квіти сріблені росою.
Квіти, намальовані фарбами, не пахнуть.
Квіти, сріблені росою, дивляться на шлях (В. Сосюра).
– Якими розділовими знаками виділено на письмі дієприкметники із залежними від них словами?