М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
katya6913
katya6913
11.10.2022 10:19 •  Українська мова

с кр 1. У ролі уточнюючих членів речення вживаються а)1 обставини місця і часу, б) різні обставини; в) різні члени речення.
2. Відокремлені члени речення на письмі виділяються
а) 1комами; б) тире; в) комами або тире.
3. Знайти речення, у якому узгоджені означення не відокремлюються.
а) Сильна і вправна вона працювала завзято і самовіддано. б) Акації стояли в цвіту заквітчані безліччю білих китиць. в) Сніг на побитій заячими лапами стежці потемнів.
4. Знайти речення, у якому відокремлений член речення виражений дієприслівниковим зворотом.
а) Ідуть співаючи дівчата. б) Тарас постояв трохи ніяково попрощавшись пішов з хати. в) Поза містом лежали вкриті густим лісом Кримські гори..
5. Знайти речення, у якому слід поставити тире при відокремленому означенні..
а) Нарешті сніг закружляв лапатий і сріблястий. б) Ночували гайдамаки в зеленій діброві на припоні пасли коні сідлані готові. в) Нова хата стояла вже майже готова біла чиста весела як свято.
6. Які члени речення уточнюються в реченні «Він полюбляв , щоб до Валі приходили гості, зокрема Рада й Аліна»?
а) обставини; б) додатки; в) підмети.
Завдання 7,8 по 1,5 б (Усього 3 б)
7. Розставити розділові знаки у реченнях:
Тихо поволі нога за ногою пливе валка битим шляхом. Очерети ледь перешіптуючись добігають до повороту ріки. На Володимирській гірці в Києві над Дніпром граються мирно діти..
8. Вказати вид відокремлених членів у реченнях:
Сагайда, випроставшись між низькими деревами, якусь мить стояв приголомшений. Рухнувся натовп, загомонів, посипались жарти, в яких, окрім веселощів, почувся і подив. Вільно, на повні груди , дихає степ. Мандрівник вічний - невблаганний час іде, його не зупинити.
Завдання 9 (3 б)
9. Підкреслити у реченнях відокремлені обставини, виділити їх комами.
Не кинувши углиб надійний якір пливу й пливу повз береги краси.
Незважаючи на ранню пору то в одному кінці, то в іншому зривалась пісня.
Усупереч зовнішній легковажності Леся уміла берегти таємниці.
Завдання 10 (3 б)
10. Виконати синтаксичний розбір поданого речення з відокремленими членами.
Земля, укрившись темно-сизим померком ночі, мліла у своїй дрімоті.

👇
Открыть все ответы
Ответ:
MissDiana1111
MissDiana1111
11.10.2022
У нашу епоху всіх людей хвилюють проблеми навколишнього середовища. Змінюється уявлення про природу як про скарбницю невичерпних багатств, звідки можна брати нескінченно, не замислюючись над їх відновленням. Тепер з кожним роком все більшого значення набуває проблема раціонального використання природних ресурсів Землі і підтримування сприятливого стану середовища в житті людини.

Але незважаючи на те, що охорона природи стала однією з тих проблем, які сьогодні хвилюють все людство, до цих пір не встановлені правильні взаємини людини з природою. Над цим замислилися вчені. І якщо ще недавно під охороною природи розуміли лише заходи, спрямовані на відновлення зникаючих тварин ї рослин, то в останні роки вчені дійшли висновку, що цим обмежитися не можна.

Дослідження в галузі екології показали, що в атмосфері все більше вуглекислого газу, різко скорочується зелений покрив земної кулі. Раз у раз надходять тривожні повідомлення, що десь люди задихаються від смогу або в океані танкер пролив нафту, від якої гине все живе. Це нікого не може залишити байдужим.

Проблеми захисту навколишнього середовища хвилюють всіх людей, і вирішувати їх потрібно в плані міжнародного співробітництва, з урахуванням інтересів усього людства.

Природні ресурси: рослини, тварини, вода, ґрунт, мінерали – дають нам їжу, одяг, житло, паливо, енергію, сировину для промисловості тощо. Вони необхідні для існування людини на Землі.

Користуючись природними ресурсами , людина неминуче змінює їх стан, а тим самим змінює і умови свого існування. Чим більше розвивається техніка, тим сильніше стає її вплив на природу і тим важливіше, щоб цей вплив був сприятливим.

У природі нічого не існує відокремлено, все тісно пов'язано між собою, і збиток, нанесений одному з природних ресурсів, негайно відгукується на інших: відбувається порушення природних закономірностей, що призводить до згубних наслідків.

Наприклад, фермер, який займається тваринництвом, використовував заплаву річки, яка давала хороші врожаї трав. Він вирішив позбутися бур'янів за до гербіцидів. Але разом з бур'яном загинув і ліс вздовж річки. У річці водилися бобри, яким дерева служили кормом і матеріалом для споруди гребель. Залишившись без лісу, бобри переселилися в інші місця. Боброві греблі, які стали руйнуватися, раніше підтримували високий рівень води, але під час повені вони були знищені. Рівень води в річці став різко знижуватися, пропала риба, якої тут було дуже багато, коріння трав перестали отримувати достатню кількість вологи. Загинули і луки.

Ось таку шкоду – вільно і мимоволі – може принести людина своїм нерозумним втручанням в сферу зв'язків природи. Тому необхідно виробити і строго дотримуватися системи державних заходів щодо збереження та розширеному відтворенню природних багатств на благо нині живучих і майбутніх поколінь людей, з урахуванням інтересів усього людства.
4,4(47 оценок)
Ответ:
khetagmuriev1
khetagmuriev1
11.10.2022
У наших лісах, у садах і левадах живе багато різних птахів і дрібних звірів. Розлогі степи і просторі пахучі луки з численними озерами й річками, що густо поросли осокою, очеретом та кущами - теж добрий притулок для дичини. Тут є багато всякої птиці, риби, диких бджіл, невеликих звірків. Тому не дивно, що є багато охочих постріляти в пташок, ловити рибу, зібрати дикий мед та полювати на звірів, особливо на зайців. Але якщо люди будуть і надалі поводитися з природою, як загарбники, грабуючі її багатства, то дуже скоро не залишиться ані дічини, ані риби. Як то кажуть, людина - це найстрашніший хижак, бо може згубити усе живе. Тому треба не тільки брати у природи, але піклуватися про те, щоб наші нащадки успадкували від нас багатий край, а не пустелю. 
4,8(93 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Українська мова
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ