М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
arrgitori
arrgitori
01.11.2022 13:10 •  Українська мова

2.Спишіть, підкреслюючи відокремлені члени речення 1. Над луками, залитими квітневою повінню, холонув оранжевий вечір,
зануривши в мілкі прибережки далеке полум’я хмар. По той бік річки,
навпроти сосни, заходило сонце, пославши на воду од берега й до берега
шматок червоного полотна. А лопухи, почувши холодок,
настовбурчилися, тихо зарипіли, випростовуючись, і теж запахли -
низовинням, росою, ніччю. Над урочищем зринув місяць- червоний і
глибокий, мов кратер у палаючу безодню. Небо- прозора льодяна скеля,
слизька, холодна, зацвяхована зорями, наглухо спаяна морозом.

i. Г. Тютюник

2. Закутаний у вітер, накритий небом і обмотаний піснями,
лежу, мов мудрий лис, під папороті квітом…
Б-І. Антонич
3. Ніжна блакитна хвиля, чиста й тепла, кидала на берег тонке мереживо
піни.

1. М. Коцюбинський

4. Ізумрудна, блискуча, з перлистою ,ніжною піною ,хвиля котиться, грає ,
співаючи пісню дзвінку .

М. Воронний

5. У травах коник, як зелений гном, на скрипку грає.
М. Рильський

6. Помилки друзів, за винятком зради, ми повинні терпіти або виправляти.

Г. Сковорода

7. Тихо-тихо стікає на землю зерно — перестиглі сльози степів.

М. Стельмах

8. Весняний вітер нетерпляче зітхає, оббігаючи узлісся та розвіваючи гілля
плакучій березі .

Леся Українка

9. Сніг іде
І, сяйво розсіваючи бліде,
Зволожує афіші і обличчя.

Ірина Жиленко

10. Незважаючи на ранню пору, то в одному кінці, то в іншому зривалася
пісня .

О. Гончар
11. Море синє, аж чорне, тільки білою піною б'є об берег.
М. Коцюбинський

Творче завдання: до текстів увести відокремлення

👇
Ответ:
optymus
optymus
01.11.2022

salam nətərsiz orada tam bilmirəm amma deyəsən 1+3-₼()2!₼;;₼;#?#;!!#(##!₼belə bir sey olmalidir

4,6(80 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
aruzhan7klass
aruzhan7klass
01.11.2022
Твір-опис "Осінь". Опис осені Осінь. Різнобарвна, розмаїта. Спочатку вона пишна, золота й сонячна, а потім сумна, дощова, холодна. Восени красиво. Листя на деревах постійно змінює колір, а згодом і зовсім опадає на землю, вистилаючи її м’яким килимом. У середині осені з’являється  чарівний острівець тепла й сонячної погоди, який називається бабиним літом. Його особлива прикраса - сріблясте тонке мереживо павутини, що блищить у кожному кутку. Всюди цвітуть яскраві осінні квіти - айстри, жоржини, хризантеми. Після дощу в лісі багато грибів. На кущах спіють ягоди. У садах теж пора урожаю - стиглі яблука, груші, горіхи, виноград. Це так чудово - зірвати налите яблуко одразу з гілки! Воно солодке і пахуче, дуже смачне. Осінь часто непогожа. За густими хмарами ховається небо, йде дощ – то дрібний, що настирливо накрапає, то сильний, холодний, що може йти без зупинки цілий день, а то й кілька днів поспіль. Буйство кольорів змінюється прозорістю та сірістю в кінці осені. Тільки ясне синє небо не втрачає своєї яскравості. Збирають урожай в полях, садах, городах. Потім прибирають сухе листя у дворах і на вулицях. Голими стоять дерева, часто дме сильний вітер, йде дощ. Холоднішає. Люди все більше поспішають сховатися в будинках і квартирах. З прощальними криками відлітають у вирій птахи. Відчувається, що скоро настане зима. Твір-опис осені (варіант 2) Одного разу вранці виходиш на вулицю й відчуваєш особливу прохолоду. От і осінь. Хоч сонце все ще яскраво світить, але вже не пече по-літньому. І вітер якось по-іншому колише дерева. І небо змінилося - ніби стало ближче. Сонячне світло пом'якшало, пожовкло, воно більше не сліпить очі. Зате радують око осінні вбрання природи - жовте, багряне, золоте листя дерев і кущів, строкаті квіти, ніжно-солом'яна суха трава. Ось яскраві яскраво-червоні ягоди шипшини, грона горобини, геть вкриті солодкими ягодами китиці винограду, рум'яні яблука а золоті груші у садах, забавні парасольки-гриби під деревами в лісі... І повітря змінилося. Тепер воно наповнене новими осінніми пахощами - запахом сухої трави, опалого листя, вогкості, стиглих яблук, осінніх квітів, винограду. У лісі пахне хвоєю та грибами. Повітря ніби стало чистішим - це зник запах розпеченого асфальту, влігся після дощу пил. Відчувається свіжість і прохолода. Осінь і звучить по-особливому. Шумить вітер, дощ дзвенить, шарудить опале листя. Вже не чутно літніх пісень цвіркунів, але як і раніше дзижчать бджоли й оси, ласуючи стиглими грушами та виноградом. Безтурботний літній цвірінькання птахів змінилося тривожними криками. Скоро птахи великими зграями потягнуться туди, де і взимку тепло. Осінь - красива, мінлива й зовсім ненудна пора.
4,8(40 оценок)
Ответ:
syltan502
syltan502
01.11.2022
Річка широка та глибока, а вода синя та чиста; і котиться вона, виблискуючи та шумуючи.
[   ], a [   ], i [   ].- складносурядне.

Речення розповідне, неокличне, стверджувальне, складне, сполучникове, складносурядне, складається з трьох частин. Перша частина з’єднується з другою за до протиставного сполучника а, друга з третьою – за до днального сполучника і. Між першою і другою частино ставимо кому, а між другою і третьою – крапку з комою.

1. ^ Річка широка та глибока... – двоскладне, повне, непоширене, ускладнене однорідними присудками.Річка – підмет простий, виражений іменником – загальна назва, назва неістоти; іменник жіночого роду, І відміни, твердої групи, у називному відмінку однини. Широка – складений іменний присудок, виражений прикметником якісним, допоміжну зв’язку пропущено, повна форма, жіночого роду у називному відмінку однини. Глибока – складений іменний присудок, виражений прикметником якісним, допоміжну зв’язку пропущено, повна форма, жіночого роду у називному відмінку однини.

2. ...а вода синя та чиста... – двоскладне, повне, поширене, ускладнене однорідними присудками. Вода – підмет простий, виражений іменником – загальна назва, назва неістоти; іменник жіночого роду, І відміни, твердої групи, у називному відмінку однини. Синя – складений іменний присудок, виражений прикметником якісним, допоміжну зв’язку пропущено, повна форма, жіночого роду у називному відмінку однини. Чиста – складений іменний присудок, виражений прикметником якісним, допоміжну зв’язку пропущено, повна форма, жіночого роду, у називному відмінку однини.

3. ...і котиться вона, виблискуючи та шумуючи – двоскладне, повне, поширене, ускладнене однорідними обставинами. ^ Вона – підмет простий, виражений особовим займенником, жіночого роду у називному відмінку однини. Котиться – простий дієслівний присудок, виражений дієсловом недоконаного виду, неперехідним, дійсного теперішнього часу, 3 особи однини, ІІ дієвідміни. Виблискуючи – обставина дії, виражена дієприслівником. Шумуючи – обставина дії, виражена дієприслівником.
4,5(27 оценок)
Это интересно:
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ